Brudziński spotyka się z policyjnymi związkowcami [SKRÓT DNIA]

Minister Brudziński spotka się z przedstawicielami Służb Mundurowych

Spotkanie z przedstawicielami Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA, którzy domagają się podniesienia pensji do poziomu zagwarantowanego żołnierzom, rozpocznie się o godzinie 11.00. Rozmów takich domagali się wczoraj policjanci, którzy w ramach protestu masowo przechodzą za zwolnienia lekarskie. Komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będzie walczył o wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy.

Minister energii podpisze deklarację współpracy z USA

W ramach wizyty amerykańskiego sekretarza energii Ricka Perry'ego zostanie podpisana dziś Wspólna Deklaracja Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych i Ministra Energii Rzeczpospolitej Polskiej o Wzmocnionej Współpracy w Zakresie Bezpieczeństwa Energetycznego. Podpisze ją minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W programie wizyty są również m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą (o 15.00), przedstawicielami polskiego rządu i szefami strategicznych spółek energetycznych oraz rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Komisja sejmowa zajmie się sprawą posła PO Stanisława Gawłowskiego 

Członkowie sejmowej komisji regulaminowej rozpatrzą wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Dotyczy on zarzutów korupcji i prania brudnych pieniędzy, a także zastosowania tymczasowego aresztu. 

Według prokuratury, polityk PO, w czasach gdy był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL, miał przyjąć od biznesmena jako łapówkę apartament w Chorwacji. Chodziło o przychylność i poparcie przedsiębiorcy przy przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Poseł Gawłowski ma pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny.

Polityk trzy miesiące był w tymczasowym areszcie, wyszedł na wolność po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji.

Pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie uczczona na Litwie

W Wilnie odbędzie się oficjalna ceremonia odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyński, a w Mejszagole nastąpi otwarcie placu nazwanego jego imieniem. 

W czwartek gościem porannej rozmowy będzie nadkomisarz Sławomir Koniuszy z Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: