Sejm o 12 listopada i zniesieniu szkoleń BHP, wybory w USA rozstrzygnięte [WIADOMOŚCI DNIA]

Sejm o 12 listopada i zwolnieniu obowiązku szkoleń BHP

Dziś początek trzydniowego posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi poprawkami Senatu do ustawy, zgodnie z którą 12 listopada bieżącego roku ma być dniem wolnym od pracy. Senatorowie wprowadzili do ustawy trzy poprawki. Najważniejsza z nich mówi o tym, że 12 listopada będzie dniem wolnym od handlu.

Odbędzie się również drugie czytanie projektu uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Wprowadza on m.in. status małego podatnika w PIT i CIT oraz znosi obowiązkowe szkolenia BHP dla ok. pięciu milionów pracowników.

Senat dla Republikanów, Izba Reprezentantów dla Demokratów

Wybory do Kongresu USA. Demokraci odbijają Izbę Reprezentantów z rąk Republikanów. To spory problem dla Donalda Trumpa, który będzie musiał w drugiej części kadencji negocjować z opozycją. Natomiast Senat pozostaje w rękach Republikanów.

Rozpoczynają się manewry Anakonda

Przed południem odbędzie się uroczyste rozpoczęcie największych w tym roku ćwiczeń polskiego wojska pod kryptonimem Anakonda-18.

Anakonda to cykliczne, organizowane co dwa lata, ćwiczenia. W tegorocznych manewrach, oprócz polskich żołnierzy, będą się też szkolić mundurowi z dziewięciu państw członkowskich oraz struktur dowodzenia i sił NATO.

RPP zdecyduje ws. stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje dziś o poziomie stóp procentowych w Polsce. Od tego, co postanowią członkowie Rady, zależy wysokość oprocentowania kredytów i lokat w złotówkach. Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego jest na poziomie 1,5 procent.

Pogoda w środę 7 listopada

W środę w większości polskich miast będzie odrobinę chłodniej, ale wciąż słonecznie. Miejscami wystąpią zachmurzenia, ale nie powinno padać. Według prognoz pogody termometry wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza.

Dziś zapraszamy na rozmowę w Gazeta.pl z byłym ministrem zdrowia, obecnie posłem, Bartoszem Arłukowiczem z Platformy Obywatelskiej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (12)
Sejm o 12 listopada i szkoleniach BHP, wybory w USA [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 13

  Przestrzeganie przepisów i zasad BHP, jest w Polsce mniej więcej na poziomie trzeciego garnituru państw azjatyckich, czyli np. Bangladeszu :-)
  Dlatego ZNIESIENIE obowiązku szkoleń nawet dla CZĘŚCI pracowników, porównać można jedynie ze zniesieniem obowiązku szkolenia Polaków na prawo jazdy.

 • tcas

  Oceniono 8 razy 8

  Pomysł o kolejnym dniu wolnym nie zrodził się w głowach ciężko pracującego suwerena, tylko w pustych głowach PiS'o debili, żyjących jak pasożyty z naszych podatków.

 • doctornewross

  Oceniono 7 razy 7

  To jest niesamowite. Zawsze byłem dumny z tego że w Polsce od kiludziesięciu lat były szkolenia BHP. Te wiesniaki z UK od kilku lat dopiero mają BHP. KUWA a u nas się znosi. No tak będzie więcej wypadków w pracy i potem , a był Pan szkolony przez BHP-owca? Komu to kuwa przeszkadzało

 • 5marecki1250

  Oceniono 7 razy 7

  Te szkolenia były jedynym miejscem gdzie pracownik mógł sie czegokolwiek dowiedzieć m.in jakie ma prawa, co mu się należy ale także jakie ma obowiązki. Była tez pierwsza pomoc. Pracodawcom bardzo rękę będzie zniesienie takich szkoleń. Lepiej byłoby znieść durnowate egzaminy SEP .

 • yrec61

  Oceniono 7 razy 7

  I tym sposobem PIS zamknie mi firmę szkolącą i udzielającą porad bhp, w mieście jest jeszcze jedna to może się utrzyma, a ja...na wcześniejszą emeryturę. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 5

  Higiena to zawsze był wróg kacapów z PiS :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX