Odra nie odpuszcza. 4 przypadki zachorowań na Pomorzu [WIADOMOŚCI DNIA]

Coraz więcej zachorowań na odrę

W województwie pomorskim stwierdzono 4 przypadki zachorowań na odrę, są to osoby pracujące w dużej firmie produkcyjnej w powiecie kwidzyńskim. W przeszłości nie były szczepione. To kolejne (po Mazowszu) województwo, w którym pojawiła się odra. W Polsce od stycznia do października zanotowano 144 przypadki tej choroby. W tym samym okresie ubiegłego roku było 59 zachorowań.

Rafał Dutkiewicz zakazał organizacji Marszu Niepodległości

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podjął decyzję o zakazie organizacji Narodowego Marszu Niepodległości. Jak poinformował na Twitterze, zrobił to w porozumieniu z policją i prezydentem elektem Jackiem Sutrykiem. Były duchowny i działacz narodowy Jacek Międlar już zapowiedział odwołanie, odgraża się, że marsz się odbędzie.

Były strażnik KL Stutthof przed sądem

W Niemczech ruszył proces byłego strażnika niemieckiego obozu KL Stutthof Johanna Rehbogena. Niemieckie media wskazują, że najprawdopodobniej jest to ostatnia rozprawa, gdzie przed sądem staje żyjący zbrodniarz wojenny. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD

Wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej i były sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski odszedł z ugrupowania. "W życiu każdego człowieka jest czas, w którym coś się zaczyna, ale i kończy"- napisał Gawkowski w oświadczeniu.

Zarzuty dla urzędniczki z Inowrocławia

Była naczelnik z Urzędu Miasta Inowrocławia - Agnieszka Ch. - usłyszała 80 zarzutów związanych z wyłudzeniem pieniędzy na łączną kwotę 253 tys. złotych. Proceder miał trwać w latach 2015-2017. - Posługiwano się fałszywymi fakturami, za pomocą których tuszowano zabór mienia - poinformował Piotr Kaczorek z CBA. W sumie w śledztwie zarzuty przedstawiono 16 osobom.

Wybory w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych trwają wybory parlamentarne. Amerykanie wybierają całą Izbę Reprezentantów oraz jedną trzecią składu Senatu. Mieszkańcy większości stanów głosują także na gubernatorów. Wyborom towarzyszy wyjątkowe zainteresowanie.
Pod wieloma lokalami wyborczymi już rano ustawiały się kolejki.

Więcej o: