11 listopada Tusk będzie w Polsce; policja podsumowuje akcję "Znicz" [WIADOMOŚCI DNIA]

Donald Tusk przesłuchany przez komisję ds. Amber Gold

Były premier i obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk został przesłuchany przez komisję ds. Amber Gold. Posiedzenie trwało prawie 7 godzin. Komisja pod przewodnictwem Małgorzaty Wassermann pytała Donalda Tuska m.in. o działanie instytucji państwowych w sprawie parabanku oraz rolę jego syna. Pojawił się też wątek afery GetBack.

Policja podsumowała akcję "Znicz"

Policja podsumowała tegoroczną akcję "Znicz". W czasie jej trwania - od środy do niedzieli - zginęło 50 osób, a 502 zostały ranne. Doszło w sumie do 408 wypadków drogowych - poinformował podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

11 listopada. Tusk będzie w Polsce

Donald Tusk poinformował dzisiaj, że weźmie udział w Warszawie w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza pojawić się w stolicy rano. Zacznie od złożenia kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Odra na Mazowszu. 18 zakażonych

Odra w Warszawie. Od kilku dni kolejne przypadki zachorowania wykrywane są na Mazowszu. Choroba dotarła już do Warszawy. W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o kolejnym, już 18. przypadku podejrzenia zakażenia.

Hanna Gronkiewicz-Waltz może rozwiązać Marsz Niepodległości

Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie 11 listopada w Centrum Bezpieczeństwa i będzie gotowa do rozwiązania Marszu Niepodległości. - Chcę uprzedzić lojalnie, że jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści (...), jeżeli tylko będą jakaś race, w takim zakresie jak w zeszłym roku, to bez wahania rozwiążę tę manifestację - stwierdziła prezydent Warszawy. 

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: