Tusk przed komisją ds. Amber Gold; wyniki II tury wyborów samorządowych [WIADOMOŚCI DNIA]

Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

Były premier i obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma złożyć dziś zeznania przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold.

Zgodnie z harmonogramem, Donald Tusk powinien pojawić się na posiedzeniu komisji o godzinie 10.00. Były premier jest ostatnim świadkiem, którego przesłuchają posłowie w sprawie gdańskiej piramidy finansowej.

Wybory samorządowe 2018. Dziś możliwe oficjalne wyniki II tury

Prawdopodobnie dziś zakończy się liczenie głosów oddanych w drugiej turze wyborów samorządowych.

W nocy Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne dane z części gmin i miast m.in. ze Szczecina, Radomia, Nowego Sącza i Olsztyna. Druga tura wyborów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta odbyła się w 649 gminach.

Ostatnie chwile przed wyborami parlamentarnymi w USA

Finisz kampanii parlamentarnej w USA. Donald Trump wezwał Amerykanów, by w jutrzejszych wyborach parlamentarnych głosowali na Republikanów.

Prezydent USA ostrzegł, że zwycięstwo opozycji będzie oznaczać wyższe podatki i napływ nielegalnych imigrantów. Prowadzący kampanię na rzecz Demokratów, były prezydent Barack Obama zarzucił Republikanom podsycanie lęków.

Pogrzeb Edwarda Dwurnika

Mszą w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego o godzinie 12 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Edwarda Dwurnika.

Dwurnik to jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych  polskich twórców, autor rozbudowanych cykli malarskich, jak "Podróże autostopem", "Robotnicy" czy "Sportowcy". Artysta zostanie pochowany na Wojskowych Powązkach. Zmarł 28 października. Miał 75 lat.

Pogoda na poniedziałek. Kolejny podmuch cieplejszego powietrza

Czy poniedziałek 5 listopada będzie słoneczny? Nie zabraknie chmur, jednak będzie bardzo ciepło, jak na listopad.

Według prognoz pogody w niektórych miastach termometry ponownie wskażą nawet 19 stopni Celsjusza.

Więcej o: