Tusk przed komisją ds. Amber Gold; wyniki II tury wyborów samorządowych [WIADOMOŚCI DNIA]

Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

Były premier i obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma złożyć dziś zeznania przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold.

Zgodnie z harmonogramem, Donald Tusk powinien pojawić się na posiedzeniu komisji o godzinie 10.00. Były premier jest ostatnim świadkiem, którego przesłuchają posłowie w sprawie gdańskiej piramidy finansowej.

Wybory samorządowe 2018. Dziś możliwe oficjalne wyniki II tury

Prawdopodobnie dziś zakończy się liczenie głosów oddanych w drugiej turze wyborów samorządowych.

W nocy Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne dane z części gmin i miast m.in. ze Szczecina, Radomia, Nowego Sącza i Olsztyna. Druga tura wyborów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta odbyła się w 649 gminach.

Ostatnie chwile przed wyborami parlamentarnymi w USA

Finisz kampanii parlamentarnej w USA. Donald Trump wezwał Amerykanów, by w jutrzejszych wyborach parlamentarnych głosowali na Republikanów.

Prezydent USA ostrzegł, że zwycięstwo opozycji będzie oznaczać wyższe podatki i napływ nielegalnych imigrantów. Prowadzący kampanię na rzecz Demokratów, były prezydent Barack Obama zarzucił Republikanom podsycanie lęków.

Pogrzeb Edwarda Dwurnika

Mszą w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego o godzinie 12 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Edwarda Dwurnika.

Dwurnik to jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych  polskich twórców, autor rozbudowanych cykli malarskich, jak "Podróże autostopem", "Robotnicy" czy "Sportowcy". Artysta zostanie pochowany na Wojskowych Powązkach. Zmarł 28 października. Miał 75 lat.

Pogoda na poniedziałek. Kolejny podmuch cieplejszego powietrza

Czy poniedziałek 5 listopada będzie słoneczny? Nie zabraknie chmur, jednak będzie bardzo ciepło, jak na listopad.

Według prognoz pogody w niektórych miastach termometry ponownie wskażą nawet 19 stopni Celsjusza.

Więcej o:
Komentarze (49)
Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold; wyniki II tury wyborów samorządowych [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • rek3493

  Oceniono 23 razy 13

  Chociaż nie jestem sympatykiem Tuska, to jednak w chwili obecnej jest najmądrzejszym politykiem w Polsce. Możecie szczekać cokolwiek, ludzie to inaczej odbiorą!.

 • 20portal

  Oceniono 13 razy 9

  Amber Gold to mały pikuś. Takich "afer" jest w Polsce po kilka w roku (w mniejszej skali - tylko z powodu poziomu umysłowego dużej grupy Polaków i ich chciwości). Ale afera SKOKÓW to jest dopiero skandal. A "firmuje" ja PiS.
  A a propos Tuska to: witam Panie Prezydencie w Polsce, bardzo nam Pana brak szkoda, że dopuścił Pan do rządów PiS wyjeżdżając z Polski no i że nie rozliczył ich Pan z rządów w l.2005 - 2007. Mimo to lubię i cenię Pana.

 • bosman64

  Oceniono 16 razy 8

  I znowu będzie ubaw! PIS kontra Pan Tusk. Przecież on tą blondi co to do trzech nie potrafi zliczyć zwałkuje i ośmieszy w 20 minut. Widocznie wczorajsza porażka jeszcze do jej świadomości nie dotarła, znowu szuka guza.

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Znowu się Gosia usmarcze...

 • piskizmiski

  Oceniono 4 razy 4

  Ile pis, srebrna albo pis-kolesie wtopili w Amber Gold? Afera dotyczy niewielkiej grupy ludzi (z tysiąc osób?), którzy chcieli się wzbogacić na jednej z wielu piramid finansowych. Dla reszty Polaków to abstrakcja, zbędne zaprzątanie głowy. Informowanie o tym na głownej to tylko uleganie propagandzie pisu, który chce sobie pogrillować polityków opozycji. Są teraz dużo gorsze i społecznie bardziej kosztowne afery w Polsce. A o Amber Gold powinny być informacje tylko z prokuratury lub sali sadowej a nie pisowskiego show.

 • bopaw1957

  Oceniono 4 razy 4

  .....nadchodzi kolejna przegrana PISu.
  Powodzenia Panie Donaldzie Tusk !
  :-) :-) :-)

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 4

  Jeszcze nie wiadomo czy Tusk przyjdzie, czy nie.
  Jednak Małgośka powinna wziąć ze sobą pampersy, bo może przyjdzie.

 • togo13

  Oceniono 6 razy 4

  A co z GetBackiem ? Kiedy to rozliczy - te 3 miliardy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX