Szef MSZ krytycznie o wniosku Zbigniewa Ziobry do TK. Znamy treść pisma [WIADOMOŚCI DNIA]

Szef MSZ nie podziela wątpliwości Zbigniewa Ziobry

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w piśmie przesłanym do Trybunału Konstytucyjnego wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem wniosek prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nie ma żadnych podstaw. Przypomnijmy: Ziobro chce zbadania zgodności unijnych przepisów z polską konstytucją. Szesnastostronicowe pismo Czaputowicza pojawiło się na stronie internetowej TK.

Rusza policyjna Akcja Znicz

Więcej patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy mogą się spodziewać kierowcy w nadchodzących dniach. Policja rozpoczyna dziś Akcję Znicz.
Weźmie w niej udział ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy wspieranych przez inne formacje mundurowe.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na Białorusi

Polski minister spraw zagranicznych przybędzie dziś z dwudniową wizytą na Białoruś. Jacek Czaputowicz weźmie w Mińsku udział w konferencji, poświęconej kwestiom bezpieczeństwa. Spotka się również z szefem białoruskiej dyplomacji Uładzimirem Makiejem.

Afganistan: Samobójczy zamach i katastrofa śmigłowca

7 osób zginęło w samobójczym zamachu w Afganistanie. Zamachowiec wysadził się przed bramą więzienia w Kabulu. Żadne ugrupowanie nie przyznało się do zamachu. Media informują także o katastrofie śmigłowca w południowo-zachodniej części kraju. Zginęło 25 osób. Rzecznik gubernatora powiedział, że maszyna rozbiła się z powodu złej pogody. Rzecznik talibów poinformował, że helikopter zestrzelili bojownicy.

Donald Trump oddał hołd ofiarom strzelaniny

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oddał hołd ofiarom strzelaniny w synagodze w Pittsburgu. W sobotę uzbrojony napastnik zabił tam 11 osób a 6 ranił. Wizycie prezydenta w Pittsburghu towarzyszyły protesty mieszkańców miasta. Demonstranci oskarżali prezydenta o podsycanie nienawiści i domagali się, by potępił tak zwany biały nacjonalizm.

Pogoda w środę. Będzie ciepło

Pogoda w środę przypominać będzie bardziej wiosnę niż jesień. Najcieplej będzie na południu Polski - w Rzeszowie termometry pokażą 19 stopni, zaś w Krakowie i Lublinie - 18 stopni. W Warszawie, Łodzi i Wrocławiu temperatura osiągnie maksymalnie 16 stopni, zaś w Olsztynie, Trójmieście i Poznaniu 14 stopni. Najchłodniej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą 13 stopni.

Więcej o: