Szef MSZ krytycznie o wniosku Zbigniewa Ziobry do TK. Znamy treść pisma [WIADOMOŚCI DNIA]

Szef MSZ nie podziela wątpliwości Zbigniewa Ziobry

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w piśmie przesłanym do Trybunału Konstytucyjnego wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem wniosek prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nie ma żadnych podstaw. Przypomnijmy: Ziobro chce zbadania zgodności unijnych przepisów z polską konstytucją. Szesnastostronicowe pismo Czaputowicza pojawiło się na stronie internetowej TK.

Rusza policyjna Akcja Znicz

Więcej patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy mogą się spodziewać kierowcy w nadchodzących dniach. Policja rozpoczyna dziś Akcję Znicz.
Weźmie w niej udział ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy wspieranych przez inne formacje mundurowe.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na Białorusi

Polski minister spraw zagranicznych przybędzie dziś z dwudniową wizytą na Białoruś. Jacek Czaputowicz weźmie w Mińsku udział w konferencji, poświęconej kwestiom bezpieczeństwa. Spotka się również z szefem białoruskiej dyplomacji Uładzimirem Makiejem.

Afganistan: Samobójczy zamach i katastrofa śmigłowca

7 osób zginęło w samobójczym zamachu w Afganistanie. Zamachowiec wysadził się przed bramą więzienia w Kabulu. Żadne ugrupowanie nie przyznało się do zamachu. Media informują także o katastrofie śmigłowca w południowo-zachodniej części kraju. Zginęło 25 osób. Rzecznik gubernatora powiedział, że maszyna rozbiła się z powodu złej pogody. Rzecznik talibów poinformował, że helikopter zestrzelili bojownicy.

Donald Trump oddał hołd ofiarom strzelaniny

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oddał hołd ofiarom strzelaniny w synagodze w Pittsburgu. W sobotę uzbrojony napastnik zabił tam 11 osób a 6 ranił. Wizycie prezydenta w Pittsburghu towarzyszyły protesty mieszkańców miasta. Demonstranci oskarżali prezydenta o podsycanie nienawiści i domagali się, by potępił tak zwany biały nacjonalizm.

Pogoda w środę. Będzie ciepło

Pogoda w środę przypominać będzie bardziej wiosnę niż jesień. Najcieplej będzie na południu Polski - w Rzeszowie termometry pokażą 19 stopni, zaś w Krakowie i Lublinie - 18 stopni. W Warszawie, Łodzi i Wrocławiu temperatura osiągnie maksymalnie 16 stopni, zaś w Olsztynie, Trójmieście i Poznaniu 14 stopni. Najchłodniej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą 13 stopni.

Więcej o:
Komentarze (15)
Szef MSZ krytycznie o wniosku Zbigniewa Ziobry do TK. Znamy treść pisma
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 3 razy 3

  Ziobro jest nie do ruszenia dopóki kryje prawdziwych sprawców katastrofy obecnych na pokładzie samolotu
  zamiast pomniczka z brązu suweren zobaczyłby po pociągnęciu ozdobnego sznureczka wielką śmierdzącą kupę matactwa pislamskiego w które zanagażowali się wszyscy najważniejsi politycy pislamscy w dodatku nie bez powodu bo dla osobistych korzyści w celu uniknięcia odpowiedzialnosci politycznej .
  Mazurek robi za niepełnosprawną tancerkę w czapce z pawich piór tańczącą w pałacu ślubów w farsie Piś, pośmiertnie nakreconej przez Bareję .
  Niewyszukana rola.

 • kemor234

  Oceniono 3 razy 3

  "Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w piśmie przesłanym do Trybunału Konstytucyjnego wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem wniosek prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nie ma żadnych podstaw ..."
  Czyżby Przewodnicząca TK nie wiedziała ... jak się zachować ????

 • Ha Kade

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Ciaputowicz - ten pana pseudosprzeciw oannie Wasserdeutsch juz w Krakowie nie pomoze.

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  A to zdrajca jeden! Atak na Pana Ministra Ziobro to atak na Polskę, Kościół i na Pana Prezesa osobiście!

 • polakadam

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Czaputowicz, ziobro jest zbyt tępy żeby zrozumieć takie argumenty. W ryja lepiej Pan go walnij.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 2

  komitet centralny już nie panuje nad watażkami ---każdy na każdego ma kwity a marszałka piłsudzkiego już nie ma żeby ich pozamykać wszystkich z lewa i z prawa w kazamatach.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  I co Zbysiu? Łyso? Toniesz człowieku, toniesz. I Czaputowicz w humanitarnym geście rzucił ci kowadło.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 2

  Miło patrzeć, jak się PiSuary żrą między sobą.

 • laik404

  Oceniono 3 razy 1

  Pośmiewisko akademika, pogrobowiec wyniku Pisu w ostatnich wyborach, trójkowy magister Zero jest w odstawce.

  Krótki mu nie wybaczy, ale Zero ma haki na Krótkiego.
  Do grona posiadaczy haków trzeba dopisać Świra Smoleńskiego i Kryminalistę Kamińskiego. Klincz trwa. Niczym bolszewia lata 30-te XX wieku.

  I taki sobie wybraliśmy wspaniały rząd w naszym pięknym kraju...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX