Wyniki sekcji zwłok Pauliny D. z Łodzi. Kobieta zginęła od ran kłutych [WIADOMOŚCI DNIA]

Wyniki sekcji zwłok Pauliny D.

Są już znane wstępne wyniki sekcji zwłok 28-letniej Pauliny D., której ciało odnaleziono w piątek przy ul. Kosynierów Gdańskich w Łodzi. Kobieta zmarła w wyniku ran kłutych szyi - podała Polska Agencja Prasowa. Najprawdopodobniej do zbrodni doszło na tle seksualnym.

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Indonezji

Maszyna linii Lion Air, lecąca do Pangkal Pinang, spadła do morza wkrótce po starcie z lotniska w Dżakarcie. Wieża kontrolna straciła kontakt z pilotami Boeinga 737 po kilkunastu minutach rejsu. Na pokładzie maszyny znajdowało się 189 osób. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy.

Angela Merkel nie będzie kandydować

Angela Merkel potwierdziła, że zrezygnuje z ubiegania się o fotel szefowej w CDU i nie będzie starać się też o żadne polityczne funkcje po 2021 roku. Powodem takiej decyzji Merkel według medialnych doniesień miał być m.in. fatalny wynik CDU w wyborach lokalnych w Hesji, gdzie chadecy zanotowali najsłabsze poparcie od 1966 roku.

12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada dniem wolnym od pracy. "Święto Niepodległości w tym roku jest wyjątkowe. Mija 100 lat od momentu, gdy Polska wróciła na mapy Europy i Świata. Parlament podjął słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę." - napisał na Twitterze prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

Polacy wśród uprowadzonych marynarzy w Nigerii

Wśród 11 marynarzy, którzy zostali uprowadzeni u wybrzeży Nigerii, jest ośmiu Polaków. Do zdarzenia miało dojść w sobotę. Napastnicy mieli zaatakować statek na jednoosobowych łodziach i uprowadzić 11 spośród 20 członków załogi. Niemiecki armator, do którego należy statek, ma negocjować uwolnienie marynarzy.

Strajkujący pracownicy PLL LOT wracają do pracy

Strajk w PLL LOT został zawieszony do wtorku do godz. 22:30. Jutro o godz. 10 rozpoczną się natomiast negocjacje, których tematem będzie regulamin wynagrodzeń. To jedna z najtrudniejszych kwestii.

Zamach w centrum Tunisu

W zamachu bombowym w stolicy Tunezji, Tunisie, zginęła jedna osoba, a co najmniej dziewięć zostało rannych. Terrorystka-samobójczyni zdetonowała ładunek wybuchowy w centrum miasta, koło wozów policyjnych, stojących przy centrum handlowym. Ośmiu spośród dziewięciu rannych to policjanci.

Więcej o: