Rozmowy zarządu LOT ze strajkującymi, Seremet przed komisją śledczą [WIADOMOŚCI DNIA]

Strajk w PLL LOT. Rozmowy protestujących z zarządem

O godz. 8:00 rano w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT rozpoczną się rozmowy protestujących związkowców z przedstawicielami zarządu firmy.

także samym proteście. Termin rozmów ustalono pod koniec zeszłego tygodnia.

Seremet przed komisją śledzczą ds. podatku VAT

Były prokurator generalny Andrzej Seremet złoży dziś zeznania przed sejmową komisją śledczą ds. podatku VAT. Początek posiedzenia komisji z jego udziałem zaplanowano na godzinę 10.00.

Seremet był prokuratorem generalnym od 2010 do 2016 roku, w czasach, gdy ten urząd nie był połączony ze stanowiskiem ministra sprawiedliwości. Przewodniczący komisji Marcin Horała powiedział w ubiegły piątek, że jednym z poruszonych wątków będzie między innymi obniżenie kar dla przestępców podatkowych.

Wybory samorządowe. II tura w Radomiu

Około godz. 12 prezydenci Łodzi i Lublina (Hanna Zdanowska i Krzysztof Żuk) oraz Rafał Trzaskowski (przyszły prezydent Warszawy) udzielą poparcia Radosławowi Witkowskiemu, obecnemu prezydentowi Radomia, przed II turą wyborów.

W II Turze Witkowski mierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, wiceministrem obrony, Wojciechem Skurkiewiczem.

Szef MON w USA. Temat: obecność amerykańskich wojsk nad Wisłą

Wizytę w Waszyngtonie składa dziś minister Mariusz Błaszczak. W stolicy USA szef resortu obrony spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem.

Rozmowa będzie dotyczyć stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Pogoda w poniedziałek. Możliwy nawet deszcz ze śniegiem

Pogoda w poniedziałek przyniesie w Polsce jesienną, ale i gdzieniegdzie wiosenną pogodę. Temperatura wyniesie w ciągu dnia od ok. 1 stopnia Celsjusza do ok. 20 stopni. Mogą wystąpić opady deszczu, w tym deszczu ze śniegiem.

Więcej o: