Senat nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka; jest data rozprawy w TSUE [WIADOMOŚCI DNIA]

Senat nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. "Kierownictwo PiS wycofało rekomendację"

73 senatorów głosowało nad udzieleniem zgody na powołanie Agnieszki Marii Dudzińskiej na Rzecznika Praw Dziecka. Za jej kandydaturą zagłosował tylko jeden senator, pięciu się wstrzymało, a aż 67 było przeciw. Wcześniej kandydaturę Dudzińskiej poparł Sejm.

- Rekomendacja dla pani Dudzińskiej została wycofana ze strony kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości i stąd takie głosowanie w Senacie. Nie podano szczegółów, powodów - mówi Gazeta.pl senator Aleksander Bobko z PiS.

16 listopada w TSUE odbędzie się rozprawa ws. Sądu Najwyższego

16 listopada w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej odbędzie się rozprawa w sprawie zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. To pokłosie decyzji wiceprezes TSUE z 19 października. Wówczas Trybunał w całości przychylił się do wniosku Komisji Europejskiej i nakazał wstrzymanie nominacji sędziów Sądu Najwyższego, a tych, którzy zostali odesłani w stan spoczynku, nakazał przywrócić do pracy na warunkach obowiązujących przed wejściem w życie ustawy o SN.

16 listopada Polska i Komisja Europejska przedstawią swoje racje - za i przeciw - tak zwanym środkom tymczasowym.

Senat "za" dniem wolnym 12 listopada, ale z poprawkami. Ustawa wraca do Sejmu

Senat przyjął projekt ustawy ws. ustanowienia 12 listopada dniem wolnym, jednak wraz z poprawkami. Poparło ją 46 senatorów, 20 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Teraz dokument ponownie trafi do Sejmu. Jeśli zostanie przegłosowany i podpisany przez Andrzeja Dudę, sklepy tego dnia będą zamknięte, gdyż senatorowie przyjęli m.in. poprawkę, która 12 listopada wprowadza ograniczenie handlu, analogiczne do tego, jakie obowiązuje w niedziele i dni świąteczne.

USA: policja aresztowała podejrzanego o wysyłanie paczek z materiałami wybuchowymi

Policja w USA zatrzymała 56-letniego Cesara Sayoca, podejrzanego o wysłanie paczek z materiałami wybuchowymi m.in. do Hillary i Billa Clintonów, Baracka Obamy, polityków Partii Demokratycznej, Roberta De Niro, Jo Bidena czy nowojorskiej siedziby CNN. Podejrzany został zatrzymany na Florydzie w mieście Plantation. Został ujęty na podstawie dowodów DNA.

Wypadek rządowej kolumny z udziałem Beaty Szydło. Funkcjonariusz SOP ukarany

220 zł i sześć punktów karnych dostał funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, który odpowiada za czwartkową kolizję kolumny rządowej z Beatą Szydło w Imielinie (woj. śląskie).

Do kolizji kolumny rządowej z Beatą Szydło doszło w czwartek ok. godz. 13 w miejscowości Imielin w woj. śląskim. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Uszkodzone zostały za to trzy pojazdy - w tym dwa rządowe.

Obama, Clinton i de Niro mieli dostać paczki z bombami domowej roboty. 10 potencjalnych ofiar

Więcej o: