Wyrok w trybie wyborczym Majchrowski kontra Morawiecki; Tęczowy Piątek w szkołach [WIADOMOŚCI DNIA]

Wyrok ws. wypowiedzi Mateusza Morawieckiego

Krakowski sąd wyda wyrok w trybie wyborczym w związku z pozwem, który prezydent miasta Jacek Majchrowski złożył przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Majchrowski domaga się sprostowania słów, które szef rządu powiedział podczas konwencji PiS w stolicy Małopolski. - Poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili [w sprawie ochrony powietrza - red.] nic lub prawie nic - mówił Morawiecki.

Tęczowy Piątek w kilkuset polskich szkołach

W ponad 200 szkołach zorganizowany będzie dziś Tęczowy Piątek, inicjatywa promowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. W placówkach zawisną m.in. plakaty dotyczące akceptacji wobec uczniów LGBT, będą prowadzone także pogadanki na lekcjach. Akcji sprzeciwia się m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szefowa resortu Anna Zalewska twierdzi, że do jej przeprowadzenia konieczna jest zgoda rodziców.

Strajk pracowników LOT-u

Trwa dziesiąty dzień strajku pracowników PLL LOT. Domagają się m.in. przywrócenia regulaminu wynagradzania z 2010 roku. Chcą też powrotu do pracy wszystkich osób zwolnionych w wyniku strajku, który władze spółki uważają za nielegalny. Odwołano już kilkanaście lotów. Jak podaje TOK FM, w Warszawie odwołano przyloty ze Szczecina, Budapesztu i Pragi, a według "GW" z Krakowa nie wyleci dziś samolot do Chicago.

Głosowania w Senacie

Dziś ostatni dzień 66. posiedzenia Senatu. Porządek obrad ma zostać rozszerzony o cztery ustawy przyjęte w tym tygodniu przez Sejm, w tym m.in. dotyczącą ustanowienia 12 listopada bieżącego roku dniem wolnym od pracy. Ostatnia budzi duże wątpliwości nie tylko opozycji, ale również senatorów Prawa i Sprawiedliwości.

Strajk generalny we Włoszech

We Włoszech rozpoczyna się 24-godzinny strajk generalny zorganizowany przez branżowe związki zawodowe. Włoskie media przestrzegają przed chaosem komunikacyjnym. Przyczyną strajku są żądania płacowe, protest przeciwko projektowi budżetu na przyszły rok, ustawie emerytalnej i nierównościom społecznym.

Grecja. Trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 nawiedziło Grecję. Nie ma doniesień o poszkodowanych ani zniszczeniach. Epicentrum wstrząsów było na Morzu Jońskim, w odległości 124 kilometrów od miasta Patras na półwyspie Peloponez, na głębokości ponad 16 kilometrów od dna morza. Początkowo informowano, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 7. Nastąpiły po nim wstrząsy wtórne o magnitudzie 5,2.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek będzie dla nas nieco łaskawsza. Nie możemy spodziewać się wzrostu temperatury, ale deszcz i wiatr będą lżejsze. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju. Tam temperatura nie przekroczy 8 stopni. Nieco lepiej będzie w centrum i na zachodnie Polski - termometry wskażą około 10 stopni, a w okolicach Wrocławia nawet 12.

Więcej o:
Komentarze (46)
Wyrok w trybie wyborczym Majchrowski kontra Morawiecki; Tęczowy Piątek w ponad 200 szkołach [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 12 razy 10

  Te wszystkie "tematy" nie mają żadnego znaczenia, póki nie dowiemy się,
  KIEDY "RZĄD" PIS WYKONA ORZECZENIA TSUE ???????????
  TO PRZECIEŻ "BYĆ ALBO NIE BYĆ" POLSKI W UE !!!!!

 • tomek_pb2

  Oceniono 9 razy 9

  Ta banda krzywoustych krętaczy ma czelność wypominać prezydentowi Krakowa szkodliwy dla zdrowia smog !?? A w Katowicach poparli Krupę z dynastii , która truje miasto od 28 lat !!! Porównajmy to trucie,jego badania i stan zdrowia mieszkańców wg danych GUS dla podregionów:
  1.Miasto Kraków; Powierzchnia 326km2 - Ludność 767 tys; Ilość stacji kontroli powietrza z wynikami dostępnymi on line dla "air quality index" Kraków 7 takich stacji. Ich wczorajsze wyniki z godziny 16 - Index od 19 do 64 (tzn powietrze dobre do średniego) -średnia arytmetyczna 39 (tzn powietrze dobre). Było co prawda deszczowo i wietrznie co polepsza jakość powietrza. W innych okresach i w całej kadencji p Majchrowskiego różnie z tym indeksem bywa. Jednak generalnie jest on zawsze wyższy przy najruchliwszej ulicy centrum (al. Krasińskiego) oraz w okolicach obwodnicy A4 w miejscu słabo zamieszkanym. Stacje przy największych osiedlach mieszkalnych notują zawsze wyniki najlepsze ( niższy indeks). Efekt: Średnia długość życia w Krakowie wg GUS na koniec 2015r str 76 NAJWYŻSZA w Polsce ze wszystkich 72 rejonów statystycznych - Mężczyźni 76.3 lat; Kobiety 82.6 lat
  2 Katowice - miasto (i podregion statystyczny obejmujący równiez kilka sąsiednich miast) - Powierzchnia 165km2 ( 380km2) ; Ludność 296tys ( podregion GUS =758 tys) ; Ilośc stacji badawczych air quality index - Tylko 1 stacja na cały podregion o zaludnieniu takim jak Kraków, a większym obszarze !!!!! Stacja zlokalizowana w K-cach na ul Kossutha 6 (osiedle z c.o i c.w bez pieców i zlokalizowane w pobliżu lasów Kochłowickich i ok 1 km od autostrady) Wczorajszy wynik z godz 16 index 58 - powietrze średnie ( w wyjątkowo wietrznej i deszczowej aurze). To wynik jak zwykle najgorszy w województwie. 3 x gorszy niż w sąsiednich Tychach i w innych podregionach woj Śląskiego które mają te stacje. Efekty zdrowotne: średnia długość życia podregionie GUS Katowice (to samo źródło i str 76) Mężczyźni 71.8 lat ; Kobiety 78.9 lat (NAJNIŻSZA średnia w całej Polsce). Średnio różnica do Krakowa to ponad 4 lata krótsze życie dla ok 760 tys mieszkańców podregionu miejskiego Katowice. To w sumie różnica do Krakowa to kilka milionów lat życiamieszkańców. Na ten efekt składa się wiele pozytywnych działań a nawet kilka pozytywnych zaniechań w Krakowie, oraz wiele działań szkodliwych i szkodliwych zaniechań w Katowicach. I miały one miejsce głównie w ostatnich dziesięcioleciach. Nie mam czasu tych wszystkich działań i zaniechań tu wymieniać. Sama różnica cywilizacyjna do Krakowa, czyli te ok 3 mln lat życia, powinna w rejonie Katowic SZOKOWAĆ każdego, oprócz ewidentnych idiotów. Na ich głupocie żerują zarówno cyniczni truciciele z samorządu, jak i popierający ich krętacze z PiSu.

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 8

  Rozprawa coś zmieni? Przecież Morawiecki w tej kampanii ma już jeden wyrok i łże dalej. W PiS jak ktoś dwa słowa powie i nie skłamie to znaczy, że się pomylił. Gardzą tym ciemnym ludem i okazują to na każdym kroku, a ten ludek leci za nimi w przepaść jak prehistoryczne ptaki Dodo. Nienawidzą kościoła ale płacą sukienkowym i tamci też gonią za nimi w dyrdy. Załamuje mnie stan umysłowy narodu, do którego doprowadziła ta tzw demokracja.

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 6

  Wyłażą z nor PiS-owskie ZAKAPIORY -Macierewicz ,Kempa,Cejrowski ,RYDZYK.

 • sector23

  Oceniono 4 razy 4

  Ten Morawiecki to przypadek przecietniaka, który większość współobywateli uważa za głupszych od siebie. Najwyraźniej taka ocena oparta jest o średnią IQ elektoratu PiS.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  „My jesteśmy członkami UE i będziemy przestrzegać prawa UE - zapewnił prezes PiS. - Ale będziemy oczywiście korzystali z naszych praw. Mamy prawo do odwołania – dodał zwykły poseł RP.
  O tym, że nie można się od wyroku TSUE odwołać, dr prawa Jarosław K. nie wie albo nie chce wiedzieć…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX