Podejrzane paczki wysłane do De Niro i Bidena; PKW podała wyniki wyborów [WIADOMOŚCI DNIA]

PKW podała ostateczne wyniki wyborów samorządowych

Zgodnie z ostatecznymi i oficjalnymi danymi udostępnionymi przez PKW, PiS wygrał w 9 sejmikach wojewódzkich,a Koalicja Obywatelska - w 7. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 254 mandatów, Koalicja Obywatelska - 194 mandaty, Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 70 mandatów. Oprócz tego Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 15 mandatów, SLD Lewica Razem - 11 mandatów. Mniejszość Niemiecka zdobyła 5 mandatów, komitet "Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska" uzyskał 2 mandaty, a komitet "Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty" - 1 mandat. Frekwencja wyniosła ostatecznie 54,96 proc. Dodatkowo, odsetek nieważnych głosów był najniższy od 20 lat - wyniósł zaledwie 6,72 proc.

Kolumna rządowa przewożąca byłą premier Beatę Szydło brała udział w "zdarzeniu drogowym"

Do kolizji z udziałem rządowej kolumny przewożącej Beatę Szydło doszło w piątek około godziny 13 w miejscowości Imielin w województwie śląskim. Dwa auta rządowe zderzyły się z samochodem cywilnym, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Nikomu nic się nie stało, uszkodzeniu uległy jedynie trzy samochody biorące udział w zdarzeniu. To jednak kolejny taki przypadek z udziałem Służby Ochrony Państwa. Od lutego do lipca tego roku kolumna rządowa brała udział w 14 zdarzeniach drogowych, 7 z nich miało miejsce z winy SOP.

Podejrzane paczki wysłano do Roberta De Niro i Joe Bidena

Podejrzane przesyłki trafiły do kolejnych osób w Stanach Zjednoczonych. Tym razem odbiorcami byli były wiceprezydent USA Joe Biden oraz wspierający Demokratów i krytykujący Donalda Trumpa aktor Robert De Niro. Paczki były podobne do tych zawierających materiały wybuchowe, które zaadresowano m.in. do byłej sekretarz stanu Hillary Clinton, byłego prezydenta USA Baracka Obamy, reprezentantki Demokratów w Kongresie Maxine Waters czy miliardera George'a Sorosa. W środę z tego samego powodu ewakuowano nowojorską siedzibę CNN. Służby w Nowym Jorku i Waszyngtonie postawione są w stan gotowości. Federalne Biuro Śledcze wszczęło śledztwo w sprawie podejrzanych paczek.

Akcja "Tęczowy Piątek" budzi kontrowersje. Zalewska twierdzi, że to złamanie prawa

Kampania Przeciw Homofobii w piątek 26 października organizuje akcję "Tęczowy Piątek", która ma pokazać, że szkoła jest miejscem bezpiecznym także dla młodzieży LGBTQI. Akcja jednak nie wszystkim się podoba. Minister Anna Zalewska uważa że szkoły, które przystępują do akcji, łamią prawo oświatowe. Małopolska kurator oświaty wysłała do szkół w swoim regionie oficjalne pismo, zaznaczając, że nie wyraża zgody na przeprowadzenie akcji. Tymczasem koordynatorka akcji Joanna Skonieczna w rozmowie z Gazeta.pl powiedziała, że "w Polsce wciąż mamy ogromny problem z homofobią".

Awaryjne lądowanie samolotu z Kutaisi do Warszawy. Było ostrzeżenie, że na pokładzie jest bomba

Samolot linii Wizz Air lecący z Kutaisi w Gruzji do Warszawy awaryjnie lądował na lotnisku w Rumunii. Przyczyną był telefon, że na pokładzie znajduje się bomba. Telefon odebrali pracownicy lotniska w Kutaisi. Na pokładzie znajdowały się 173 osoby, które zostały ewakuowane. Maszyna jest przeszukiwana przez specjalistów pod kątem pirotechnicznym.

Więcej o: