Senat zdecyduje o 12 listopada. Wielkie manewry NATO, wyniki wyborów [WIADOMOŚCI DNIA]

Drugi dzień posiedzenia Senatu

Dzisiejszy porządek obrad, zgodnie z zapowiedzią marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, zostanie najprawdopodobniej rozszerzony o kilka ustaw przegłosowanych w tym tygodniu przez Sejm.

To m.in. ustawy: o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, o Funduszu Dróg Samorządowych, ustawa o Święcie Narodowym z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ta ostatnia ustanawia 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy.

PKW podała ostateczne wyniki wyborów samorządowych

W wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października, wybrano 552 radnych sejmików wojewódzkich.

W 9 województwach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, podczas gdy Koalicja Obywatelska - w 7. Teraz czas na powyborcze ustalanie koalicji w województwach, gdzie wynik nie rozstrzygnął czy dane ugrupowanie ma samodzielną większość w sejmiku.

Ćwiczenia NATO w Norwegii

Największe od czasów Zimnej Wojny ćwiczenia NATO rozpoczynają się dzisiaj w Norwegii. Manewry pod nazwą “Trident Juncture 2018” mają sprawdzić gotowość wojsk Sojuszu do obrony krajów członkowskich. W ćwiczeniach, które potrwają dwa tygodnie, weźmie udział 50 tysięcy żołnierzy.

Pogoda w czwartek. Deszcz i silny wiatr nie odpuszczą

Pogoda w czwartek nas nie rozpieści. Nie odpuści ani deszcz, ani silny wiatr, który w porywach będzie osiągał prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 10 województw w związku z sytuacją pogodową.

Więcej o: