Paczki z ładunkami wybuchowymi wysłane do Clintonów i Obamy [WIADOMOŚCI DNIA]

USA: paczki z ładunkami wybuchowymi wysłane na adres siedziby CNN, Clintonów i Obamy

Do  Hillary i Billa Clintonów, Baracka Obamy, siedziby CNN w Nowym Jorku oraz Kongresu zaadresowano paczki z materiałami wybuchowymi. Niebezpieczne pakunki zostały przechwycone przez amerykańskie służby. Podobną paczkę w poniedziałek otrzymał biznesmen George Soros.

Rzeczniczka Białego Domu potępiła próby zamachów, zaś FBI prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Turecka policja przeszuka studnię w ogrodzie saudyjskiego konsulatu w Stambule

Turecka policja dostała pozwolenie na przeszukanie studni w ogrodzie konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by szczegółowo wyjaśnić  przyczyny śmierci dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego - poinformowała telewizja NTV. Wcześniej Rijad odmawiał na to zgody, mimo że w weekend władze Arabii Saudyjskiej przyznały, że dziennikarz zmarł podczas bójki w konsulacie.

Pierwszy lek z medyczną marihuaną trafi do aptek

Pierwszy lek konopny został dopuszczony do obrotu - poinformowała Anna Kalita, wdowa po polityku SLD Tomaszu Kalicie, który walczył o legalność medycznej marihuany w Polsce. Niebawem produkt będzie dostępny w aptekach. Szef firmy Spectrum Cannabis, której produkt ma wejść na rynek szacuje, że z terapii skorzysta od 200-240 tys. pacjentów.

12 listopada dniem wolnym od pracy, ale nie od handlu

Posłowie w nocy z wtorku na środę zdecydowali, że 12 listopada br. będzie dodatkowym dniem wolnym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Tego dnia będą działać publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Nie będzie też zakazu handlu. Osoby, które będą musiały tego dnia pracować, będą mogły odebrać sobie dzień wolny innym terminie. Jeśli nie będzie to możliwe, wówczas pracownik dostanie pieniądze - dodatek do pensji w wysokości 100 proc. wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w święto.

Parlament Europejski za wycofaniem jednorazowych produktów z plastiku

Parlament Europejski chce wycofania z rynku jednorazowych, plastikowych produktów od 2021 roku. Dzisiejsza decyzja europosłów nie kończy prac nad przepisami, bo muszą się nimi zająć jeszcze unijne rządy. Ostateczny kształt przepisów będzie zależał od wyniku negocjacji między przedstawicielami PE i krajów członkowskich. Na cenzurowanym są te produkty z tworzyw sztucznych, które najczęściej zaśmiecają plaże, morza, oraz oceany, takie jak patyczki do uszu, słomki, mieszadełka, patyki do balonów i plastikowe sztućce.

Więcej o: