Sejm za dniem wolnym 12 listopada; kolejne dane z głosowania do sejmików [WIADOMOŚCI DNIA]

Sejm: 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm przyjął ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która zakłada, że 12 listopada w tym roku będzie wolny od pracy. Za głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu. Przeciwni ustawie byli posłowie opozycji - Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15.

Agnieszka Dudzińska wybrana na Rzecznika Praw Dziecka

Sejm powołał Agnieszkę Dudzińską na Rzecznika Praw Dziecka. Za jej wyborem głosowało 232 posłów, 184 było przeciw, a 3 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. Teraz powołanie musi zatwierdzić uchwałą Senat. Agnieszka Dudzińska jest z wykształcenia socjologiem. Angażuje się we wspieranie osób z niepełnosprawnościami.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że kolejnych danych na temat wyników wyborów samorządowych można się spodziewać około południa. Wiadomo już, że w wyborach do sejmiku woj. małopolskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 24 mandaty.

Andrzej Czuma przed komisją śledczą ds. VAT

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie PO-PSL Andrzej Czuma złoży  zeznania przed sejmową komisją śledczą do spraw podatku VAT. Jego przesłuchanie posłowie zaplanowali na 13.00. Andrzej Czuma będzie trzecim świadkiem, który pojawi się na posiedzeniu komisji.

Pogoda w środę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Pogoda w środę zapowiada się wietrznie - IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem dla niemal wszystkich województw. Nie dotyczy to jedynie kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Przez cały dzień będzie pochmurno. Na obszarze całego kraju mogą wystąpić opady deszczu. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. W górach - 3 stopnie.

Strajk pracowników LOT-u

Grupa kilkudziesięciu byłych i obecnych pracowników LOT-u kontynuuje strajk. Część z protestujących została dyscyplinarnie zwolniona. Zapowiadają, że będzie on prowadzony do czasu spełnienia postulatów. Chodzi m.in. o przywrócenie regulaminu wynagradzania z 2010 r. i przywrócenie do pracy zwolnionej kilka miesięcy temu szefowej związku Moniki Żelazik.

Więcej o: