Sejm za dniem wolnym 12 listopada; kolejne dane z głosowania do sejmików [WIADOMOŚCI DNIA]

Sejm: 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm przyjął ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która zakłada, że 12 listopada w tym roku będzie wolny od pracy. Za głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu. Przeciwni ustawie byli posłowie opozycji - Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15.

Agnieszka Dudzińska wybrana na Rzecznika Praw Dziecka

Sejm powołał Agnieszkę Dudzińską na Rzecznika Praw Dziecka. Za jej wyborem głosowało 232 posłów, 184 było przeciw, a 3 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. Teraz powołanie musi zatwierdzić uchwałą Senat. Agnieszka Dudzińska jest z wykształcenia socjologiem. Angażuje się we wspieranie osób z niepełnosprawnościami.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że kolejnych danych na temat wyników wyborów samorządowych można się spodziewać około południa. Wiadomo już, że w wyborach do sejmiku woj. małopolskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 24 mandaty.

Andrzej Czuma przed komisją śledczą ds. VAT

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie PO-PSL Andrzej Czuma złoży  zeznania przed sejmową komisją śledczą do spraw podatku VAT. Jego przesłuchanie posłowie zaplanowali na 13.00. Andrzej Czuma będzie trzecim świadkiem, który pojawi się na posiedzeniu komisji.

Pogoda w środę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Pogoda w środę zapowiada się wietrznie - IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem dla niemal wszystkich województw. Nie dotyczy to jedynie kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Przez cały dzień będzie pochmurno. Na obszarze całego kraju mogą wystąpić opady deszczu. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. W górach - 3 stopnie.

Strajk pracowników LOT-u

Grupa kilkudziesięciu byłych i obecnych pracowników LOT-u kontynuuje strajk. Część z protestujących została dyscyplinarnie zwolniona. Zapowiadają, że będzie on prowadzony do czasu spełnienia postulatów. Chodzi m.in. o przywrócenie regulaminu wynagradzania z 2010 r. i przywrócenie do pracy zwolnionej kilka miesięcy temu szefowej związku Moniki Żelazik.

Więcej o:
Komentarze (28)
Sejm za dniem wolnym 12 listopada; kolejne dane z głosowania do sejmików [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • mariuszg2

  Oceniono 14 razy 10

  12 listopada przypada rocznica, 56 okrągła rocznica premiery filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc"

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 7

  Paniska I Sołtysi chcą sobie poprawić humor po przegranych wyborach, "dokładając cegiełkę" do coraz większego bałaganu w Polsce ...

 • evergreen111

  Oceniono 15 razy 5

  Ciekawe co myślą o tym pacjenci, którzy od dawna czekają na 12 listopada, bo na ten dzień wyznaczono im poważny zabieg...

 • kastoripollux

  Oceniono 11 razy 5

  Dzień narodzin kaczątek powinien być świętem narodowym i powinno się go czcić co miesiąc na kolanach przynajmniej przez sześć godzin. Przecież to ojcy naszej niepodległości i niezłomności.

 • mezzzai

  Oceniono 3 razy 3

  Biadolicie, a do roboty kazdy z przyjemnoscia nie pojdzie ;)

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 7 razy 3

  Gamoń żaden nie policzył, ile to będzie kosztowało podatników. Przecież ludzie, firmy mają plan, harmonogramy, terminy.... jakim trzeba być idiotom, żeby wprowadzać dzień wolny na 2 tygodnie przed? żaden gamoń pisiorski nie pomyślał o tym wcześniej, wczoraj się dowiedzieli, że 11 wypada w niedzielę? a może to niedobre PO do wczoraj ukrywało przed nimi kalendarz ?

 • antropoid

  Oceniono 4 razy 2

  W sumie SEJM ma wakacje cały czas.

 • justas32

  Oceniono 4 razy 2

  Czy coś się działo 12 listopada ? NIC. Niech to więc będzie święto głupoty polskiej ...

 • micki11

  Oceniono 12 razy 2

  A ma 13 listopada dołożyć jeszcze jakąś matuchnę po trzykroć przedziwną i Jezuska i bydzie dobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX