Strajk w LOT przybiera na sile; znaleziono szczątki Chaszodżdżiego [WIADOMOŚCI DNIA]

Strajk pracowników PLL LOT. Do mediów wyciekły nagrania z prezesem spółki

Strajk pracowników LOT-u przybiera na sile. W mediach pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak prezes spółki odczytuje związkowcom treść wypowiedzenia po fiasku rozmów negocjacyjnych. Z kolei rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała we wtorek dziennikarzom w Sejmie, że premier Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją w PLL LOT.

Sky News: Znaleziono fragmenty ciała zamordowanego saudyjskiego dziennikarza

Telewizja Sky News poinformowała, że znaleziono fragmenty ciała saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który został zamordowany 2 października w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Stambule. Z informacji, do których dotarli reporterzy telewizji wynika, że fragmenty ciała zamordowanego dziennikarza "The Washington Post" zostały znalezione w ogrodzie saudyjskiego konsulatu. Ciało Chaszodżdżiego miało być pocięte, a twarz trudna do rozpoznania.

Tureckie źródła zaprzeczają tym doniesieniom.

Marsz Niepodległości. Ogłoszono hasło, zaproszono Andrzeja Dudę

Narodowcy zaprosili prezydenta, by otworzył tegoroczny Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.
- Pomimo, że w niektórych sytuacjach jesteśmy w bardzo silnym sporze politycznym, chcielibyśmy zaprosić pana prezydenta Andrzeja Dudę, by wygłosił przemówienie - powiedział szef Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz. Poinformował także o haśle tegorocznej imprezy. Brzmi: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. W Krakowie odbędzie się II tura

Państwowa Komisja Wyborcza informuje o wynikach pojedynków w kolejnych miastach. 4 listopada w Krakowie odbędzie się druga tura. Krakowianie wybiorą pomiędzy Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann. W pierwszej turze otrzymali odpowiednio 45,84 proc. i 31,88 proc. głosów.

Pełne wyniki wyborów samorządowych 2018 najprawdopodobniej poznamy na konferencji prasowej PKW w środę o godzinie 12.

Wybory samorządowe 2018. Frekwencja wyniosła 54,8 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała za to o frekwencji. Potwierdzają się informacje, że była ona rekordowa jeśli chodzi o wybory samorządowe po 1989 roku. Zagłosowało 54,8 proc. uprawnionych - podaje Państwowa Komisja Wyborcza. Największa część uprawnionych poszła głosować na Mazowszu - 61 proc., a najmniej - 48 proc. - w woj. opolskim.

Więcej o: