Gersdorf wezwała zawieszonych sędziów SN do pracy; spływają wyniki wyborów [WIADOMOŚCI DNIA]

Coraz więcej wiemy o wynikach wyborów samorządowych 

Minęła już doba od zakończenia wyborów samorządowych i do PKW spływają kolejne wyniki. Na razie nie znamy ostatecznych rezultatów dla całej Polski, ale wiadomo, jak zakończyły się wyścigi w niektórych miejscach. Państwowa Komisja Wyborcza podała, że do godziny 17:45 ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 2370 gminach i miastach. Pisaliśmy dziś m.in. o tym, jakie były największe zwycięstwa, przegrane i niespodzianki. Nowe informacje i komentarze racjonowaliśmy przez cały dzień.

LOT odwołuje loty z powodu strajku

Zaognia się sytuacja w PLL LOT. Spółka poinformowała, że zwolniła dyscyplinarnie 67 osób. Związkowcy twierdzą, że zwolnionych może być nawet 80. Niewykluczone, że protest się rozszerzy. Z powodu strajku odwołano kilka lotów. Strajk kilkudziesięciu osób trwa od czwartku.

Gersdorf wezwała wszystkich zawieszonych sędziów SN

Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w oficjalnym stanowisku wezwała odesłanych w stan spoczynku sędziów SN do stawienia się w pracy. To efekt decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zawiesił stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Prezydent zaczyna wizytę w Niemczech

Prezydent Andrzej Duda przybył do stolicy Niemiec. W czasie dwudniowej wizyty w Berlinie spotka się z prezydentem i kanclerz Niemiec, z miejscową Polonią i odwiedzi polskie inwestycje w tym kraju. Pierwszy punkt wizyty w Niemczech to spotkanie w filii Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w mieście Biesenthal pod Berlinem. 

Macron i Trump rozmawiali o zabójstwie saudyjskiego dziennikarza

Sprawa morderstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego była jednym z tematów rozmowy prezydentów Francji i Stanów Zjednoczonych. Według rzeczniczki Białego Domu, Emmanuel Macron i Donald Trump odbyli telefoniczne konsultacje przy okazji przygotowań do przyjazdu amerykańskiego prezydenta na uroczystości setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. Trump w sobotę zaostrzył ton wypowiedzi wobec saudyjskich partnerów zarzucając im kłamstwo i wprowadzanie w błąd opinii światowej.

Wraca jesień

Prognoza pogody na najbliższe dni. "Najgorsza jesienna pogoda jaką możecie sobie wyobrazić"