TSUE zawiesza ustawę o SN; katastrofa kolejowa w Indiach [WIADOMOŚCI DNIA]

TSUE zawiesił niektóre przepisy ustawy o SN

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzję o zawieszeniu przepisów dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego. W efekcie sędziowie, którzy zostali pozbawieni stanowisk, mają wrócić do pełnienia obowiązków. Polski rząd ma miesiąc na przedstawienie TSUE wszystkich środków, które zostaną podjęte w celu zastosowania się do decyzji Trybunału. Według MSZ decyzja TSUE "ma charakter prowizoryczny". Jarosław Kaczyński zapowiedział na wiecu wyborczym w Zamościu, że Polska będzie odwoływać się od tej decyzji.

TVP opublikowało podsumowanie taśm. Próbowało powiązać je z Trzaskowskim

TVP.info opublikowało film, na którym redakcja "podsumowuje" upublicznione ostatnio nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Na samym początku wykorzystano wizerunek Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, który w jednym z warszawskim mieszkań próbował skleić okno taśmą. Następnie pojawia się pytanie: "A jak z taśmą radzą sobie koledzy Rafała Trzaskowskiego?". Film wywołał wiele negatywnych komentarzy.

Boloński sąd utrzymał wyrok na Kongijczyka, który zaatakował polskich turystów w Rimini

W piątek rano odbył się proces apelacyjny mężczyzny, który został skazany za atak na polskich turystów w Rimini latem 2017 roku. Obrońcy wnioskowali o uniewinnienie lub zmniejszenie kary m.in. z powodu traumatycznego dzieciństwa Kongijczyka. Twierdzili również, że padł on ofiarą zmowy trzech innych uczestników napadu. Sąd w Bolonii mimo wszystko podtrzymał wyrok sądu I instancji. Mężczyzna spędzi w więzieniu 16 lat.

Co najmniej 50 osób zginęło w Indiach w katastrofie kolejowej

W miejscowości Amritsar w Indiach doszło do katastrofy kolejowej. W obserwujących obchody religijnego święta Dasara wjechał rozpędzony pociąg. Oprócz przynajmniej 50 ofiar śmiertelnych, około 200 osób zostało rannych.

Turecka policja rozszerzyła obszar poszukiwań ciała Dżamala Chaszodżdżiego

Śledczy prowadzący sprawę prawdopodobnej śmierci saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego postanowili powiększyć obszar poszukiwań zaginionego dziennikarza. Z analizy trasy pokonanej przez saudyjskie furgonetki dyplomatyczne w dniu zniknięcia mężczyzny wynika, że ciało mogło zostać porzucone poza Stambułem, na terenie Lasu Belgradzkiego.

Więcej o:
Komentarze (16)
TSUE zawiesza ustawę o SN; katastrofa kolejowa w Indiach [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 10 razy 8

  Sluszna decyzja TSUE. To nie jest przyjemne jak naszymi sprawami musi zajmowac sie zagranica, ale UE ma nie tylko prawo, ale ma wrecz obowiazek interweniowac kiedy w Polsce jest lamana przez Kaczynskiego, Dude i PIS Konstytucja o prawo, jest zagrozona demokracja i wolnosc. Kaczynski i PIS juz zreszta zaczeli proces wyprowadzania Polski z UE. To jest zreszta logiczne, poniewaz Kaczynski i PIS-owcy to osobnicy o mentalnosci "wschodniej", i nie ma dla nich miejsca w zachodniej cywilizacji i demokracji. Ten kto popiera PIS opowiada sie za Rosja i Putinem, a przeciwko UE, a przynaleznosc Polski do UE jest dzisiaj i w dajacej sie przewidziec sie przyszlosci, nikt rozsadny nie mowie, ze na zawsze, fundamentem egzystencj, rozwoju i pomyslnosci Polski i Polakow.

 • jael53

  Oceniono 10 razy 8

  TSUE wyjścia nie miał - gdy się dostaje bubel prawny, to się zaleca wrzucenie go do kosza.

 • jurek4491

  Oceniono 8 razy 6

  Po decyzji TSUE prykowi Jachowiczowi i dwóm CNOTKOM Karnowskim KOPARY PiS dnęły na 3 m w głąb ziemi , jakoś cicho w ich mediach , pewnie kopią szpadelkami i szukają szczęk .

 • pysio62

  Oceniono 8 razy 6

  Ktos napisal na Internecie:

  Słownik języka polskiego, wydanie z roku 2025:

  pisowiec - pot. obraźliwy zwrot używany w szczególności wobec polityków i urzędników (coraz częściej jednak używany do opisu pewnych ogólnych cech charakteru), podkreślający zestaw cech osobowości, z których najważniejsze to: hipokryzja, obłuda, kłamstwo, ignorancja, niekompetencja, zawiść, prymitywizm, chamstwo, pycha, pogarda, mściwość, demagogia. Zwrotem tym określa się również osoby o wąskich horyzontach umysłowych (porównaj: "błaszczaki"), karierowiczów (porównaj: "misiewicze"), a czasem również chorych psychicznie (porównaj: "zespół Macierewicza"). Przekonane o swojej nieomylności, ignorują wszelką krytykę swoich działań, posuwając się do pomówień i oszczerstw wobec interlokutorów. Nie mają zahamowań przed niegodziwymi i bezprawnymi działaniami; uważają, że cel uświęca środki (porównaj: "zero"), czują się bezkarni z powodu znajomości z wyżej postawionymi innymi "pisowcami" (porównaj: "nepotyzm", "kolesiostwo"). Ostentacyjnie obnoszą się ze swoją religijnością, jednak ich działania stoją w jawnej sprzeczności z nauką Chrystusa (por.:"faryzeusz", "Radio Maryja"). Bezrefleksyjnie i z całkowitym posłuszeństwem wypełniają polecenia prezesa partii (por.: "Andrzej Duda"), którego otaczają swoistym kultem. Posługują się alternatywnymi pojęciami, negującymi ich prawidłowe znaczenie: sprawiedliwość zamiast niesprawiedliwość, prawo zamiast bezprawie, prawda zamiast kłamstwo, honor - hańba, czarne - białe. Wypowiedzi pisowca należy najpierw poddać negacji znaczeniowej, aby uzyskać rzeczywisty sens słów.

  Zwrot rozpowszechnił się po upadku rządów partii Prawo i Sprawiedliwość w roku 2019; pochodzi od skrótu nazwy partii "PiS", której działaczy określano słowem "PISowiec".

 • pysio62

  Oceniono 8 razy 6

  Niektore wyroki Kaczynskiego:

  1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii"
  2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw.
  3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż
  4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów.
  5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja.
  6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem"
  7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.".
  8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków".
  9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje
  interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne.
  itd., itp

 • bigark

  Oceniono 6 razy 6

  UWAGA!
  Naszym pociągiem tez chce kierować Jaro-zbawca - nie wsiadajcie do niego w niedzielę !!!!!!!!!!!!!

 • pysio62

  Oceniono 7 razy 5

  Lech Kaczynski nigdy nie kierowal "Solidarnoscia", a wczesniej byl co najwyzej drugorzednym dzialaczem opozycji, ale byl chociaz, w przeciwienstwie do Jaroslawa Kaczynskiego, internowany i nie musial sie wstydzic tego okresu w swoim zyciu. Lech Kaczynski byl co najwyzej przecietnym politykiem, najslabszym prezydentem III RP, slabszym nawet od Walesy (nie mylic tego z wielka, swiatowa historyczna rola Walesy), wszystko wskazuje na to, ze jeszcze slabszym prezydentem bedzie Duda, ale to juz jest inna historia. Lech Kaczynski nie mial zadnych szans na reelekcje, sondaze byly dla niego bezlitosne. Zginal, nie polegl, w katastrofie lotniczej. Byl demokratycznie wybranym prezydentem Polski, ale nic wiecej, zaden kandydat na bohatera narodowego, jak to probuja nam to wmowic Jaroslaw Kaczynski, Duda i PIS. Pochowanie jego na Wawelu jest niebywalym skandalem i profanacja Wawelu, jest jak najbardziej mozliwe, ze jego grob zostanie przeniesiony w przyszlosci w inne miejsce. W historii Polski Lech Kaczynski bedzie malo znaczaca postacia, a pamietac sie o nim bedzie tylko w zwiazku z katastrofa smolenska, poniewaz pamiec o katastrofie smolenskiej bedzie jeszcze dlugo zywa wsrod Polakow, ale jest mozliwe, ze Lech Kaczynski bedzie czesciowo obwiniany o spowodowanie tej katastrofy.

 • pysio62

  Oceniono 7 razy 5

  Ktos napisal na Internecie:

  Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow:

  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.

 • czesiekkk

  Oceniono 1 raz 1

  Powiedzmy sobie szczerze i otwarcie decyzja o wyjściu z UE nie została jeszcze ogłoszona, ale została już podjęta. Morawiecki ma zohydzić Polakom, bo UE dała tylko na chodniki, Ziobro przygotowuje grunt domyślać jakie. Problemem jest tylko społeczeństwo, które popiera członkostwo w UE. Wierzącymi ma zająć się Kościół katolicki w zamian państwo wprowadzi katolicyzm jako religie państwową że wszystkimi tego konsekwencjami. Pytanie kiedy ogłoszą decyzję najpóźniej po wygranych wyborach do Sejmu i Senatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX