Strajk w PLL LOT; na ulicach Warszawy protesty taksówkarzy i rolników [WIADOMOŚCI DNIA]

Strajk w PLL LOT

O godzinie 5:00 rano rozpoczął się strajk w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Związki zawodowe domagają się przywrócenia zwolnionej dyscyplinarnie działaczki związkowej do pracy. Strony sporu podają różne informacje dotyczące ewentualnych utrudnień spowodowanych protestem. Przedstawiciele PLL LOT zapewniali wczoraj, że nie zostanie odwołany żaden zaplanowany na dziś rejs. Rzecznik spółki Adrian Kubicki powiedział, że planowane są dodatkowe dyżury pilotów i personelu pokładowego. "Żadnych zmian w siatce połączeń nie przewidujemy. Oczywiście na ile jest to możliwe wzmacniamy dyżury" - poinformował.

Protest taksówkarzy w Warszawie

Na dzisiaj planowany jest protest taksówkarzy w Warszawie. Od 12:00 do 16:00 przejazd stołecznymi ulicami będzie utrudniony. Warszawscy taksówkarze będą protestować przeciwko nielegalnym - ich zdaniem - przewoźnikom, jak Uber czy Taxify. Przejazd protestacyjny taksówkarzy ruszy o godzinie 12:00 z okolic Cmentarza Północnego na Bielanach. Protest zakończą przy Stadionie PGE na Pradze-Południe. Należy się spodziewać utrudnień, ale dokładna trasa przejazdu prostetujących nie jest znana. 

Strajkować dzisiaj będą też rolnicy, niezadowoleni z działań rządu w rolnictwie. Ich manifestacja rozpocznie się o godz. 10 przed ministerstwem spraw zagranicznych, stamtąd rolnicy przejdą przed kancelarię premiera.

Wybory samorządowej 2019. Przedostatni dzień kampanii

Dziś przedostatni dzień samorządowej kampanii wyborczej na wybory samorządowej 2018. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października. Tego dnia będziemy wybierać w całej Polsce radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 10 ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy o 24.00 z piątku na sobotę i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych, co nastąpi w niedzielę o godzinie 21.00.

PRZEDOSTATNI DZIEŃ KAMPANII - RELACJA NA ŻYWO >>>

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel

Premier Mateusz Morawiecki ma dziś spotkać się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Politycy spotkają się o 9:00 w Brukseli, gdzie trwa szczyt unijny.
O porozumienie w sprawie brexitu apelował również premier Mateusz Morawiecki. Według niego to szczególnie ważne ze względu na mieszkających na Wyspach Polaków. Premier zapowiedział, że dzisiejsza rozmowa z Angelą Merkel będzie jednak dotyczyła nie tylko kwestii Wielkiej Brytanii. - Będziemy rozmawiali o kilku tematach, między innymi o migracji czy Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom.

Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych strzelaniny na Krymie

20 ofiar śmiertelnych - to bilans wczorajszego wybuchu i strzelaniny w szkole na Krymie. 60 osób jest rannych. Do zdarzenia doszło wczoraj w technikum w Kerczu. Wśród ofiar są uczniowie i pracownicy szkoły. Domniemany sprawca, 18-letni Władysław Rosliakow, popełnił samobójstwo. Władze regionu poinformowały, że zidentyfikowano wszystkie ofiary. Rosyjski Komitet Śledczy zakwalifikował czyn jako masowe zabójstwo, nie akt terroru. Od dziś na Krymie przez trzy dni będzie obowiązywać żałoba.

Więcej o: