Andrzej Duda w Watykanie. Prezydent spotka się z papieżem Franciszkiem [WIADOMOŚCI DNIA]

Andrzej Duda w Watykanie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złożą wizytę w Watykanie, gdzie zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Prezydencka podróż do Stolicy Apostolskiej ma związek z 40. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Drugim elementem wizyty w Rzymie będą wtorkowe spotkania w agencjach i organizacjach wyspecjalizowanych ONZ.

Premier Czech Andrej Babisz w Polsce

Wizytą premiera Czech Andreja Babisza w Warszawie. Przed południem spotka się z szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Premierzy będą rozmawiać między innymi o relacjach dwustronnych, kwestiach gospodarczych i unijnych.

Wyniki wyborów w Bawarii

Znane są wyniki wyborów w Bawarii. Partia chadecka CSU (siostrzane ugrupowanie partii CDU Angeli Merkel) osiągnęła wynik 37,2 proc., tracąc bezwzględną większość. Kolejni są Zieloni - 17,5 proc., a na trzecim miejscu partia Wolni Wyborcy - 11,6 proc. Do lokalnego parlamentu weszła też partia antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec - 10,2 proc., SPD z wynikiem 9,7 proc. oraz FDP - 5,1 proc.

Brak przełomu w sprawie brexitu

Ws. brexitu jest postęp, ale nie ma przełomu - tak wynika z komunikatu brytyjskiego ministerstwa ds. wyjścia z UE. Minister ds. brexitu Dominic Raab przybył w trybie pilnym do Brukseli na rozmowy. Jedną z nierozstrzygniętych spraw jest przyszła granica między Republiką Irlandii a Irlandią Północną, należącą do Zjednoczonego Królestwa. Obu stronom zależy na uniknięciu większej niż dotąd liczby kontroli na granicy między południem a północą, która znajdzie się poza Wspólnotą.

Pogoda w poniedziałek

Po ciepłym weekendzie pogoda na razie się nie zmienia. W poniedziałek temperatura wyniesie od 24-25 stopni Celsjusza na zachodzie kraju, przez 21 w centrum i na wybrzeżu, do 18 stopni na wschodzie - wynika z prognozy na windy.com. Możliwe jest tylko lekkie, przejściowe zachmurzenie. Nie powinno padać.

Więcej o: