Pogrzeb Wiktorii Marinowej, debata kandydatów na prezydenta stolicy [WIADOMOŚCI DNIA]

Wybory samorządowe 2018. Debata kandydatów na prezydenta Warszawy

Dziś o godzinie 20.30 w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza rozpocznie się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. W ciągu 90 minut pretendenci stolicy będą musieli odpowiedzieć na sześć pytań.

TVP jest producentem sygnału, a pozostali nadawcy, czyli TVN24 i Polsat News będą transmitować debatę - dziennikarze trzech stacji będą także zadawać po dwa pytania.

Pogrzeb zamordowanej dziennikarki Wiktorii Marinowej

Dziś uroczystości pogrzebowe zamordowanej bułgarskiej dziennikarki Wiktorii Marinowej. Pogrzeb odbędzie się w mieście Ruse na północy Bułgarii.

Brutalne morderstwo dziennikarki poruszyło międzynarodową opinię publiczną. Swoje oburzenie wyraziły ONZ, Komisja Europejska, Rada Europy oraz deputowani Parlamentu Europejskiego.

Debata na temat katastrofy smoleńskiej w Strasburgu

Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu odbędzie się dziś debata na temat katastrofy smoleńskiej.

Uczestnicy zgromadzenia zagłosują też nad raportem i rezolucją w tej sprawie. W rezolucji znalazło się między innymi wezwanie strony rosyjskiej do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M.

Kryzys migracyjny. Rozmowy szefów MSW państw UE

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych na spotkaniu w Luksemburgu omówią dziś problem migracji i propozycje rozwiązań na wypadek kryzysu. Austria, kierująca pracami Unii zaproponowała pomysł "pogłębionej solidarności", przez niektórych nazywanej wymuszoną.

Po dyskusji unijnych ministrów kwestią migracji zajmą się w przyszłym tygodniu europejscy przywódcy na szczycie w Brukseli.

Marsz równości w Lublinie. Dziś decyzja sądu

Sąd Apelacyjny w Lublinie ma ogłosić wyrok w sprawie zakazu organizacji Marszu Równości i planowanej przez środowiska narodowe kontrmanifestacji.

Wcześniej sąd okręgowy podtrzymał decyzję prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, który w obawie o bezpieczeństwo zakazał tych zgromadzeń publicznych. Odwołanie do sądu apelacyjnego złożyli organizatorzy marszu i kontrmanifestacji, a także RPO. Marsz Równości i kontrmanifestację zaplanowano na sobotę.

Więcej o: