Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów SN, huragan Michael bliżej USA [WIADOMOŚCI DNIA]

Prezydent Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów Sądu Najwyższego

Portal wPolityce.pl dowiedział się, że o 11.00 prezydent Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów Sądu Najwyższego. Podobną informację podało też kilka innych źródeł, nie ma jednak jej oficjalnego potwierdzenia ze strony Kancelarii Prezydenta.

Jak pisze wPolityce.pl, Andrzej Duda powoła nowych sędziów Sądu Najwyższego na podstawie trzech uchwał KRS, które trafiły do Kancelarii Prezydenta w poniedziałek. Nominacje z rąk głowy państwa mieliby odebrać sędziowie izb: cywilnej, karnej oraz skargi nadzwyczajnej.

Huragan Michael coraz bliżej USA

Huragan drugiej kategorii Michael zmierza w kierunku południowego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 120 tysięcy osób otrzymało nakaz ewakuacji. Prezydent Donald Trump zapewnia, że służby federalne są przygotowane na nadejście żywiołu.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji

Prezydent Andrzej Duda leci wieczorem na Słowację, gdzie weźmie udział w rozpoczynającym się jutro dwudniowym spotkaniu prezydentów krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Rozmowy zaplanowano w Szczyrbskim Jeziorze - tatrzańskim kurorcie u podnóża Rysów, po słowackiej stronie.

Symulator Boeinga przy Okęciu. Od dziś można zasiąść za sterami

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają dziś wszystkich do wypróbowania symulatora lotów Boeing 787 - Dreamliner. Jest on ustawiony w holu hotelu Renaissance, naprzeciwko hali odlotów lotniska Chopina w Warszawie. Maszynę udostępnił producent samolotu.

Pogoda w środę. Przed nami słoneczny dzień, ciepło zwłaszcza na Dolnym Śląsku

Po chwilowym ochłodzeniu w środę pogoda poprawi się i znów zacznie robić się cieplej, szczególnie na zachodzie Polski. W całym kraju powinno być słonecznie.

Najcieplej będzie na południowym zachodzie Polski. W okolicach Wrocławia termometry mogą pokazać nawet 22 stopnie Celsjusza.

Więcej o:
Komentarze (19)
Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów SN, huragan Michael coraz bliżej USA [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • pepper-salt

  Oceniono 11 razy 7

  Większego dupka niż Duda Polska jako prezydenta nie miała!

 • robertqq

  Oceniono 8 razy 6

  przestsńcie z tym prezydent...adrian, który łamie konstytucję, nie dochowuje jej wierności, tylko prezesowi w kaszkiecie -- nie jest zadnym prezydentem

 • biesczad1

  Oceniono 9 razy 5

  Z pewnością ci sędziowie są wzorem cnót wszelakich: poza tym apolityczni i niezależni - dlatego każdej władzy będą patrzeć na ręce, prawda?...

 • sil.m

  Oceniono 6 razy 4

  PAD nie może się zatrzymać przy gwałceniu konstytucji a nawet pragnie nowej. Stał się wyrobnikiem sekty pisowskiej krzycząc na inaczej myślących pod batutą kretyńskich doradców którym zwoje myślowe miedzy uszami wyparowały w bałwochwalstwie prezesa-guru..
  Z narodem gra w dupnioka robiąc wszystkich w bambuko. Rżnie głupa przed suwerenem. Śmieszy mnie oglądanie cyrku , jego ustawek w Sejmie i Senacie by zamknąc usta opozycji celem zadowolenia guru. . W kościele szczytuje obłudą i hipokryzją – im głośniej wykrzykuje to bardziej się pogrąża!!! W Leżajsku wykrzykuje niedorzeczności tak jakby kangur bumerangiem porządnie go obił –dobrze, że złomu nie kupił.
  Spotkanie z trampkiem – tam biznes ma przynosić zyski dla Ameryki a nam słowa- symbole na pocieszenie. Zaczadzeni trolle : taki będzie interes z Trumpem jak zrobił PAD :
  -- z chińczykami - ślizganiem się na murze chińskim a Airbus sprzedaje im 140 samolotów
  -- w Meksyku na klęcznikach ze złożonymi rękami, do spółki z Agatą –co wyprosił?
  -- a w Etiopii podczepił się pod Ursus – niewątpliwy sukces biznesowy A. i K. Zarajczyków - osób z dawnej nomenklatury PZPR i PRL których wcześniej oczernił , że wraz z dziećmi i wnukami są zdrajcami ojczyzny RP
  --Wielbi hierarchów KK, pragnie uroczystą mszą uczcić 100lecie niepodległości a zasłoną milczenia otacza tych co Ojczyznę i naród zdradzili – gdzie słowa potępienia dla targowiczan-magnaci i czarnosukienkowi zgotowali nam te 123lat niewoli ! Dobrze ,że lud Warszawy w czasie insurekcji kościuszkowskiej niektórym wymierzył sprawiedliwość. Dzisiaj złote rozety w Watykanie podarowane przez cara świadczą o tym gdzie Pius VI miał wolnośc Polaków i Rzeczypospolitej a Kościół / dygnitarze/ jak kolaborował z zaborcami, w zamian za mamonę i przywileje.
  Ten człek pełni rolę I-szego jajcarza prezesa , potrzebna mu wizyta i korepetycje u promotora na UJ by mu przybliżył i objaśnił znaczenie art. 7 konstytucji RP a nie fasadowe zaszczycanie mało znaczących imprez narciarsko – wokalno – muzyczno – religijnych lub robienie trików z vacatami w Kapitule Orła Białego..
  Na pogrzebie Inki, Pileckiego i bohaterskich obrońców wybrzeża PAD z nazwiska i imienia nie potępił przestępców (sędziego R.Kryże i innych którzy też sfingowali procesy gen. Talara, płk. Utnika, Nowickiego.).pod rządami npw W.Świątkowskiego – wuja JK .Towarzystwo SB/TW Muzyk /teraz Misiewicz w sp. SP/, prokuratora prl-Piotrowicza-zabójcy niezawisłego sądownictwa, , odznaczony przez komunistyczne władze za oskarżanie działaczy opozycji i krycie czarno sukienkowego pedofila – główny reżyser niekonstytucyjnych Ustaw o TK. czy wielu byłych czł. PZPR -popłuczyn po PZPR i lepiej mu odpowiada doradztwo MA-BE-NY Żyburtowicza byłego członka grupy „Sigma”, działającą w ramach komunistycznego ruchu czerwonego ZSP. W 1980 opracował wraz z R. Bäckerem tekst programowy pt. Ostatnia szansa PZPR w ramach Komisji Konsultacyjno-Porozumiewawczej POP w Toruniu należącej do tzw. struktur poziomych PZPR. To cyniczny karierowicz, za karierę zrobi wszystko, by jako człowiek skompromitować się do granic możliwości. Być trockistą – marksistą i jednocześnie przefarbować się na ,,prawicowca” by ciągle być z władzą.

 • kuma1

  Oceniono 6 razy 4

  Polska jest pod okupacją PIS, po przeprowadzonej hybrydowej wojnie, porównywalną z wrogim zewnętrznym okupantem. Polska nie ma rządu, Prezydenta i organów państwa działającego w granicach prawa i zgodnie z Konstytucją. Okupant zneutralizował Służby , Wojsko, stąd nie ma żadnych sił zdolnego wziąć Obywateli , ich Prawa i Obowiązującą Konstytucję w obronę. Zamachowcy narzucili wschodnią kulturę i prawa najeźdźcy, kontrolują publikatory ogłupiają i szantażują społeczeństwo . Dziwne ale Polacy zachowują się idealnie jak niewolnicy z Afryki, którym dano pełną miskę ryżu przed sprzedażą.!

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo adrian , recydywa juz nic nie zmieni , Gdy ktos ma mentalnosc czlowieka bez zasad tak juz pozostanie

 • hunter4

  Oceniono 5 razy 3

  nei mozliwosci mianowania nowych sedziow, ten rzad od czasu nieouplikownia wyroku tk jest nielegalny, podobnie jak decyzje prezydenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX