Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów SN, huragan Michael bliżej USA [WIADOMOŚCI DNIA]

Prezydent Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów Sądu Najwyższego

Portal wPolityce.pl dowiedział się, że o 11.00 prezydent Andrzej Duda ma powołać nowych sędziów Sądu Najwyższego. Podobną informację podało też kilka innych źródeł, nie ma jednak jej oficjalnego potwierdzenia ze strony Kancelarii Prezydenta.

Jak pisze wPolityce.pl, Andrzej Duda powoła nowych sędziów Sądu Najwyższego na podstawie trzech uchwał KRS, które trafiły do Kancelarii Prezydenta w poniedziałek. Nominacje z rąk głowy państwa mieliby odebrać sędziowie izb: cywilnej, karnej oraz skargi nadzwyczajnej.

Huragan Michael coraz bliżej USA

Huragan drugiej kategorii Michael zmierza w kierunku południowego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 120 tysięcy osób otrzymało nakaz ewakuacji. Prezydent Donald Trump zapewnia, że służby federalne są przygotowane na nadejście żywiołu.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji

Prezydent Andrzej Duda leci wieczorem na Słowację, gdzie weźmie udział w rozpoczynającym się jutro dwudniowym spotkaniu prezydentów krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Rozmowy zaplanowano w Szczyrbskim Jeziorze - tatrzańskim kurorcie u podnóża Rysów, po słowackiej stronie.

Symulator Boeinga przy Okęciu. Od dziś można zasiąść za sterami

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają dziś wszystkich do wypróbowania symulatora lotów Boeing 787 - Dreamliner. Jest on ustawiony w holu hotelu Renaissance, naprzeciwko hali odlotów lotniska Chopina w Warszawie. Maszynę udostępnił producent samolotu.

Pogoda w środę. Przed nami słoneczny dzień, ciepło zwłaszcza na Dolnym Śląsku

Po chwilowym ochłodzeniu w środę pogoda poprawi się i znów zacznie robić się cieplej, szczególnie na zachodzie Polski. W całym kraju powinno być słonecznie.

Najcieplej będzie na południowym zachodzie Polski. W okolicach Wrocławia termometry mogą pokazać nawet 22 stopnie Celsjusza.

Więcej o: