Prezydent zakazuje Marszu Równości w Lublinie; wyrok ws. neofaszystów [WIADOMOŚCI DNIA]

Jest wyrok w sprawie "świętowania urodzin Hitlera"

Członkowie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność zostali nagrani przez dziennikarzy podczas obchodów urodzin Adolfa Hitlera. Po prawie 10 miesiącach od emisji reportażu zapadł pierwszy wyrok w ich sprawie. Jedna z osób z reportażu "Superwizjera" TVN została uznana winną propagowania faszyzmu i skazała na grzywnę 13 tys. zł. Skazany Adam B. dobrowolnie poddał się karze. Postępowanie toczy się jeszcze wobec sześciu osób. 

Lublin. Prezydent zakazał organizacji Marszu Równości

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zakazał Marszu Równości, a także kontrmanifestacji, które miały się odbyć w najbliższą sobotę. Zdaniem prezydenta i Policji, manifestacje mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców miasta.  Żuk zaznaczył, że na forach internetowych pojawiły się wpisy nawołujące do stawiania się na kontrmanifestacji oraz stosowania przemocy wobec uczestników Marszu Równości

Polska nie podpisze porozumienia migracyjnego z resztą świata?

Joachim Brudziński reprezentował Polskę na spotkaniu ministrów grupy G6, która zrzesza najludniejsze kraje Unii Europejskiej. zef MSWiA oświadczył, że będzie rekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by Polska odstąpiła od podpisania Globalnego Porozumienia dot Migracji (GCM). Wypracowane pod auspicjami ONZ porozumienie mają podpisać w grudniu wszystkie kraje świata zrzeszone w ONZ poza Stanami Zjednoczonymi i Węgrami. Teraz do tego grona ma dołączyć Polska. 

Morderstwo bułgarskiej dziennikarki. Policja nadal szuka sprawców

Mężczyzna podejrzany o udział w zabójstwie Wiktorii Marinowej został zwolniony z aresztu. Bułgarska policja przesłuchuje jednak inne osoby. Okazuje się, że w sprawę może być wmieszana bułgarska mafia. Marinowa była dyrektorem administracyjnym lokalnej telewizji i prowadziła programy śledcze. Kobieta została zgwałcona i zamordowana. Jej ciało znaleziono w sobotę w jej rodzinnym mieście Ruse.

Jest porozumienie w sprawie płac dla pielęgniarek

W Ministerstwie Zdrowia podpisano porozumienie dotyczące podwyżki płac pielęgniarek z wojewódzkiego szpitala w Przemyślu. Pielęgniarki domagały się podwyżki płac i od miesiąca protestowały. Ewa Rygiel z zakładowej organizacji związkowej powiedziała, że pielęgniarki żądały 1200 złotych. Dziś mają zagwarantowane 600 złotych: 400 złotych w tym roku i 200 złotych - w przyszłym.