Prokuratura umarza śledztwo ws. potrącenia chłopca w Oświęcimiu [WIADOMOŚCI DNIA]

Umorzenie śledztwa ws. chłopca potrąconego przez kolumnę Andrzeja Dudy

Prokuratura w Oświęcimiu zdecydowała, że umorzy śledztwo ws sprawie potrącenia 9-latka przez radiowóz z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem prokuratury czyn nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Śledztwo zostaje umorzone jeszcze przed wszczęciem. Rodzina chłopca może w ciągu tygodnia złożyć zażalenie na tę decyzję.

Nie żyje Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja

Piotr Pawłowski był pomysłodawcą programu "Polska bez barier", a także sieć Centrów Integracja. To także twórca platformy dla środowisk osób z niepełnosprawnościami, na który składają się: magazyn "Integracja", portal niepelnosprawni.pl oraz program TV "Misja Integracja". Pawłowski w 1982 roku niefortunnie skoczył do wody, a w wyniku wypadku złamał kręgosłup. Od tego czasu poruszał się na wózku inwalidzkim. Miał 52 lata.

Bułgarska dziennikarka została zgwałcona i zamordowana

W sobotę w miejscowości Ruse w Bułgarii znaleziono ciało 30-letniej kobiety. Ofiara to Wiktoria Marinova, dziennikarka śledcza z Bułgarii. Przed śmiercią była bita, okaleczana i duszona, a także zgwałcona. Policja, która prowadzi sprawę morderstwa Marinovej, informuje jednak, że nie ma żadnych dowodów, które łączyłyby śmierć dziennikarki z jej pracą. Bułgarski minister od spraw wewnętrznych, Mladen Marinov, dodał, że nie ma również śladów tego, żeby ktoś wcześniej groził dziennikarce.

Na A4 zderzyło się siedem ciężarówek i auto osobowe. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych po wypadku na autostradzie A4. W poniedziałek przed godz. 10 siedem ciężarówek i samochód osobowy zderzyło się między węzłami Jadwisin i Chojnów niedaleko Legnicy (woj. dolnośląskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło po tym, jak samochód osobowy wjechał w tył pojazdu ciężarowego. Następnie w auto osobowe wjeżdżały kolejne ciężarówki.

Komisja weryfikacyjna podsumowała straty na reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna podsumowała w poniedziałek swoje dotychczasowe działania i ustalenia. Jak przekazał szef komisji Patryk Jaki, zbadano ponad 3 tysiące z przeszło 4 tysięcy decyzji zwrotowych wydanych po 1989 do 2016 roku. Według wyliczeń komisji Warszawa w wyniku dzikiej reprywatyzacji miała stracić ponad 12 miliardów złotych.

Więcej o: