Radiowóz z kolumny Andrzeja Dudy w Oświęcimiu potrącił chłopca [WIADOMOŚCI DNIA]

Oświęcim. Radiowóz z kolumny Andrzeja Dudy potrącił chłopca

Do potrącenia 10-letniego chłopca doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. Prezydent Andrzej Duda zmierzał na spotkanie z mieszkańcami. Dziecko potrącił jeden z radiowozów ochraniających prezydenta. Nic poważnego mu się nie stało, trafił do szpitala z potłuczeniem i otarciem nogi. 

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Danutą Holecką

Jarosław Kaczyński wieczorem pojawił się w studiu TVP. Rozmowę prowadziła Danuta Holecka. Prezes PiS mówił m.in. o taśmach Morawieckiego, wyborach samorządowych i sytuacji rolników.  - Stawką w tych wyborach jest to, by dobra zmiana mogła zejść do samorządów - powiedział, zarzucając przy tym obecnym władzom samorządowym brak współpracy. Stwierdził też, że w Polsce działa "konfederacja złego".

Sąd w Holandii wstrzymał ekstradycję trzech Polaków

Sąd w Amsterdamie wstrzymał ekstradycję trzech Polaków oskarżonych o handel narkotykami i wysłał pytania w tej sprawie do sądów w Poznaniu, Warszawie i Gliwicach. Sąd powołuje się na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, według którego sąd przed ekstradycją może zadać pytania i ocenić stan niezależności sędziów w Polsce.

Wypadek luksusowych aut na Słowacji. Areszt dla Polaka

Sąd na Słowacji zdecydował w czwartek o aresztowaniu polskiego kierowcy, oskarżonego o spowodowanie śmieci 57-letniego Słowaka. W wypadku w Kubinie Dolnym na Słowacji brali udział 3 kierowcy z Polski w autach marek Ferrari, Porsche i Mercedes. To Łukasz K., Marcin L. oraz Adam Sz. Aresztu całej trójki nadal domaga się prokuratura na Słowacji.

Więcej o: