Posłowie będą debatować nad projektem budżetu [WIADOMOŚCI DNIA]

1. Joanna Sadzik została nową prezes Stowarzyszenia "Wiosna" - zdecydowało wczoraj wieczorem walne zgromadzenie. Sadzik zastąpi na stanowisku ks. Jacka Stryczka, który podał się do dymisji po oskarżeniach o mobbing. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

2. Stany Zjednoczone wypowiedziały traktat o przyjaznych stosunkach z Iranem. Powodem miało być zagrożenie, jakim działania Iranu są dla polityki USA. Porozumienie obowiązujące od 1995 roku regulowało stosunki gospodarcze i konsularne między państwami. 

3. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu , które rozpocznie się o godzinie 9.00, posłowie będą debatować nad projektem budżetu na 2019 rok. W projekcie uwzględniono m.in. wydatki prospołeczne, jak programy Rodzina 500 Plus czy Dobry Start, a także ponad 3 mld złotych na program modernizacji służb mundurowych.

4. W Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar komunistycznego totalitaryzmu. To już druga taka uroczystość w tym roku. 

5. Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął swoją wizytę w USA, której głównym tematem ma być rozwój polskiego biznesu. Szef polskiego rządu ma spotkać się z prezesami kilkudziesięciu największych firm na świecie.

6. Trwają rozmowy ministrów obrony krajów NATO w Brukseli. Polskę reprezentować będzie minister Mariusz Błaszczak. Tematem spotkania mają być wspólna obronność oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie.