Duda o "brzydkich słowach" na taśmie Morawieckiego, w Sejmie o szczepieniach [WIADOMOŚCI DNIA]

Prezydent Duda o relacjach z Tuskiem i Trumpem

Prezydent Andrzej Duda w Polsat News komentował bieżące wydarzenia w polityce. Gdy mówił o taśmie premiera Mateusza Morawieckiego stwierdził, że "człowiek czasem używa brzydkiego słowa".

Prezydent wypowiadał się też na temat "Fort Trump", oraz swoich relacji z Donaldem Trumpem i Donaldem Tuskiem. - Jeżeli chodzi o kwestie spojrzenia ideologicznego, politycznego, to ja myślę, że jestem bliżej Donalda Trumpa niż Donalda Tuska - oznajmił.

Anna Zalewska zostaje. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności

Wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej nie będzie. Szefowej MEN bronili posłowie z PiS i sam premier Mateusz Morawiecki. Powód próby odwołania? Zdaniem opozycji Zalewska przyczyniła się do chaosu w polskiej szkole.

Za wnioskiem zagłosowało 166 posłów, 226 było przeciwnych, 15 wstrzymało się od głosu.

Debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Temat: Sport

Na stadionie Legii kandydaci na prezydenta stolicy debatowali o sporcie w Warszawie.

Na wydarzeniu stawiło się ośmiu z czternastu kandydatów: Patryk Jaki, Marek Jakubiak, Andrzej Rozenek, Katarzyna Krzekotowska, Sławomir Antonik, Rafał Trzaskowski i Jacek Wojciechowicz oraz kandydatka na wiceprezydenta Paulina Piechna-Więckiewicz.

Ksiądz Jacek Stryczek pod lupą śledczych. Dochodzenie ws. mobbingu

Wszczęto dochodzenie ws. mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna prowadzonym do niedawna przez ks. Jacka Stryczka.

Duchowny miał znęcać się psychicznie nad pracownikami. Sprawa nabrała rozgłosu po reportażu Onetu.

Ustawa antyszczepionkowców w Sejmie. PiS chce dalszych prac

PiS poprze dalsze prace nad projektem antyszczepionkowców - zadeklarował podczas I czytania projektu ustawy poseł tej partii. Projekt ustawy krytykowali m.in. posłowie PO i Nowoczesnej.

Szef GIS, do niedawna wiceminister zdrowia w rządzie PiS, zadeklarował natomiast, że jako misję życiową traktuje zatrzymanie tego projektu antyszczepionkowców.