Mistrzowie wracają do kraju. Siatkarze o godz. 13 wylądują w Warszawie [WIADOMOŚCI DNIA]

Polscy siatkarze wracają do kraju

Ok. godz. 13 na warszawskim Lotnisku Chopina wylądują polscy siatkarze. W niedzielę wieczorem zostali mistrzami świata. W finale w Turynie biało-czerwoni pokonali Brazylijczyków 3:0 (28:26, 25:20, 25:23). Do zwycięstwa poprowadził ich atakujący Bartosz Kurek, który zdobył 24 punkty. 12 punktów wywalczył Michał Kubiak, a 10 - Artur Szalpuk.

Początek roku akademickiego

Studenci wracają po wakacjach na uczelnie. Dziś pierwszy dzień nowego roku akademickiego. Zaczyna też obowiązywać nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. To całościowa reforma, która wprowadza zmiany we wszystkich sferach funkcjonowania uczelni. W Polsce w tym roku na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia przyjętych zostanie ponad 400 tys. studentów.

Zmiany w przepisach dla kierowców

Od dziś kierowcy nie muszą już mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i kwitu na zawarcie umowy o obowiązkowym ubezpieczeniu. Wszystkie dane dane kierowców, pojazdów i ubezpieczenia znajdują się w elektronicznej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W czasie kontroli drogowej służby właśnie tam będą sprawdzać, czy samochód ma ważny przegląd techniczny i obowiązkowe ubezpieczenie.

Posiedzenie komisji weryfikacyjnej

W siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości, na posiedzeniu niejawnym, zbierze się Komisja do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Po nim członkowie Komisji ogłoszą decyzję dotyczącą nieruchomości położonych przy ulicy Skorupki 6 i ulicy Otwockiej 10.

Ogłoszenie laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny

W sztokholmskim Instytucie Karolinska zostanie ogłoszony tegoroczny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Będzie to pierwsza z przyznanych w tym tygodniu naukowych wyróznień. Jutro poznamy laureata w dziedzinie fizyki, a w środę - w dziedzinie chemii. Wśród dzisiejszych faworytów wymieniani są między innymi japoński bioinformatyk Minoru Kanehis czy amerykański neurolog Solomon Snyder.

Pogoda na poniedziałek. Będzie ciepło

W poniedziałek pogoda sprawi nam miłą niespodziankę. Termometry w niektórych miejscach w kraju pokażą nawet 20 stopni, tak będzie m.in. w Rzeszowie. W Krakowie także będzie ciepło - 19 stopni, podobnie jak w Katowicach i Łodzi (po 18 stopni). W Warszawie i Wrocławiu będzie 17 stopni, zaś w Zielonej Górze, Łodzi, Białymstoku, Olsztynie, Bydgoszczy i Trójmieście termometry pokażą po 16 stopni.

Więcej o: