Błaszczak odwołał mianowanego przez Macierewicza szefa Wojsk Specjalnych [WIADOMOŚCI DNIA]

Mariusz Błaszczak odwołał dowódcę wojsk specjalnych

Minister Mariusz Błaszczak powołał pułkownika Sławomira Drumowicza na stanowisko Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych. Stanowisko dowódcy wojsk specjalnych po zaledwie półtora roku stracił gen. bryg. Wojciech Marchwica. W marcu zeszłego roku powołał go ówczesny Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Wcześniej przez niecały rok pełnił obowiązki Inspektora Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym.

Trybunał Sprawiedliwości ogłosił termin rozpatrzenia pytań prejudycjalnych

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 12 lutego przyszłego roku będzie rozpatrywał pytania prejudycjalne, skierowane do niego przez Sąd Najwyższy. Sędziowie pytają m.in. o zmiany w sądownictwie, nowy skład KRS i sędziów przenoszonych w stan spoczynku.

Recep Erdogan z wizytą w Niemczech

Recep Erdogan, prezydent Turcji, przebywa w Niemczech z dwudniową wizytą. Odbył spotkanie z kanclerz Angelą Merkel, która oprócz zapewnień o otwartości i współpracy mówiła również o zarzutach wobec tureckich władz. - Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że niektórzy więźniowie zostali uwolnieni, ale nadal w tureckich więzieniach przebywają niemieccy obywatele. Wyraziłam swoją nadzieję, że wszystkie sprawy uda się szybko wyjaśnić - powiedziała kanclerz Niemiec.

Nowy sondaż dotyczący aborcji

Niemal wszyscy są przeciwni ingerencji państwa w kwestię posiadania dzieci, a zdecydowana większość chce większego dostępu do aborcji - wynika z najnowszego sondażu IBRIS. Prawie 70 proc. badanych jest zdania, że kobiety powinny móc same decydować o przerwaniu ciąży. Badanie przeprowadziła Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Dominik Tarczyński musi przeprosić Bogdana Wentę

Poseł PiS Dominik Tarczyński wyrokiem sądu musi przeprosić Bogdana Wentę kandydata na prezydenta Kielc i europosła PO. Tarczyński stwierdził m.in., że Wenta przyjął niemieckie obywatelstwo, aby służyć Niemcom za marki i euro" i jest "byłym członkiem ZOMO". Poza przeprosinami sąd nakazał Tarczyńskiemu wpłatę 20 tys. zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej o: