Strajk linii lotniczych Ryanair. Odwołanych 250 lotów [WIADOMOŚCI DNIA]

Strajk linii lotniczych Ryanair

Dziś w sześciu krajach całodobowy strajk pracowników irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Chodzi o Belgię, Holandię, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Odwołanych ma być dziś 250 lotów z prawie 2400 zaplanowanych. Związkowcy domagają się, by umowy o pracę w całej Europie były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie irlandzkiego, które jest mniej korzystne dla załóg.

Komitet Wojskowy NATO

W Warszawie rozpoczyna się posiedzenie Komitetu Wojskowego NATO. To najważniejszy organ wojskowy Paktu Północnoatlantyckiego. Delegaci omówią między innymi kwestie dotyczące gotowości, ćwiczeń i modernizacji, a także współpracy Sojuszu z organizacjami międzynarodowymi. Oficjalne powitanie uczestników narady odbędzie się późnym południem na Zamku Królewskim.

Recep Erdogan w Niemczech

W Niemczech przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa rozpoczyna się
oficjalna dwudniowa państwowa wizyta prezydenta Turcji Recepa Erdogana. Rano zostanie przywitany przez prezydenta Waltera Steinmeiera. Spotka się także z kanclerz Angelą Merkel, a wieczorem na jego cześć zostanie wydany uroczysty bankiet. 

Pogrzeb Krystyny Grzybowskiej

W Warszawie odbędzie się pogrzeb Krystyny Grzybowskiej, dziennikarki i publicystki, zmarłej 20 września, w wieku 77 lat. Krystyna Grzybowska zostanie pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim. W ostatnich latach dziennikarka była związana z tygodnikiem "Sieci" i serwisem wPolityce.pl. Wcześniej współpracowała między innymi z tygodnikiem "Wprost", "Gazetą Polską" i "Nowym Państwem".

Początek procesu Bogdana D.

W sądzie w Koszalinie rozpoczyna się proces 35-letniego Bogdana D., który w październiku ub.r. zaatakował siekierą nastolatkę. Mężczyzna uderzył dziewczynkę obuchem siekiery i uciekł. Poszkodowana trafiła do szpitala. Napastnik szybko został zatrzymany, był pijany. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. Twierdzi, że ofiarę pomylił z kobietą, z którą się pokłócił.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek dalej jesienna. Na północy kraju oraz na Dolnym Śląsku może popadać - wynika z prognozy IMGW na pogodynka.pl. Na wybrzeżu, gdzie termometry pokażą ok. 13-14 stopni Celsjusza. W Opolu i Częstochowie będzie około 18 stopni, w Lublinie i Katowicach 19, a w Nowym Sączu - 21. W Warszawie, Łodzi i Poznaniu temperatura wyniesie 15-16 stopni Celsjusza.

Więcej o: