Bill Cosby skazany na więzienie, Trump rozbawił ONZ [WIADOMOŚCI DNIA]

Donald Trump: osiągnęliśmy najwięcej. Sala nie wytrzymała

Donald Trump chciał pochwalić się osiągnięciami swojej administracji, co też zrobił, ale zamiast oklaski na sali rozbrzmiał śmiech. Prezydent USA stwierdził, że nie spodziewał się takiej reakcji.

Później kontynuował wystąpienie, chwaląc m.in. Polskę czy Indie.

Morawiecki o skardze na Polskę: Komisja wykonała krok, który urywa dialog

Dzień po tym, jak KE wniosła skargę na Polskę do TSUE ponownie sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki. Tym razem jednak wypowiadał się bardziej zdecydowanie.

- Cały czas toczymy dialog w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym, Komisja Europejska zdecydowała się na wykonanie kroku, który ten dialog urywa - mówił premier.

Bill Cosby skazany na więzienie

Trzy do dziesięciu lat więzienia - to wyrok sądu wobec Billa Cosby'ego. Już w kwietniu został on uznany za winnego, a Cosby był oskarżany o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet.

Zanim doszło jeszcze do ogłoszenia wyroku, Bill Cosby został uznany przez sąd za "niebezpiecznego przestępcę seksualnego".

Pierwsze roboty w historii wylądowały na asteroidzie! To dwa skaczące łaziki

Po raz pierwszy w historii udało się wylądować na asteroidzie, oddalonej od Ziemi o 160 milionów kilometrów. Dokonały tego dwa japońskie łaziki, które od piątku znajdują się na asteroidzie Ryugu.

Łaziki przemieszczają się w nietypowy sposób: skaczą.

Sondaż: Trzy czwarte Polaków za jawną walką z pedofilią w Kościele

Ponad połowa badanych chce opracowania raportu na temat księży pedofilów w polskim Kościele - wynika z sondażu opublikowanego w "Rzeczpospolitej".

Z kolei prawie trzy czwarte respondentów (73 proc.) uważa, że władze kościelne walkę z pedofilią wśród księży powinny prowadzić w sposób jawny.

Więcej o: