Sąd ponownie rozpatrzy pozew PO przeciwko Morawieckiemu [WIADOMOŚCI DNIA]

Sąd rozpatrzy pozew PO przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu

Sąd Okręgowy w Warszawie ok. godz. 11 rozpatrzy w trybie wyborczym pozew Platformy Obywatelskiej przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Pozew dotyczy słów, które premier wypowiedział podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Zarzucił on wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.
W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy, po zapoznaniu się z wnioskiem stwierdził, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym, bo premier nie jest kandydatem w wyborach samorządowych. PO złożyła zażalenie na tę decyzję, które w piątek zostało rozpatrzone przez Sąd Apelacyjny na korzyść tej partii. Sąd skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji.

Mateusz Morawiecki w Przasnyszu

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie po południu do Przasnysza na Mazowszu, gdzie złoży wizytę w przedsiębiorstwie KROSS S.A., zajmującym się produkcją rowerów i akcesoriów rowerowych.
Następnie szef rządu pojedzie do Ciechanowa. W tamtejszej Wyższej Szkole Zawodowej podpisze umowy w ramach programów rządowych.
W obu miejscach zapowiedziano wystąpienia premiera.

Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku

Prezydent Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent zabierze w środę głos podczas debaty generalnej. Dyskusję w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ zdominują: kwestia relacji z Koreą Północną oraz Iran.

Koniec procesu w sprawie korupcji w polskim futbolu

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu o godz. 10 zostaną wygłoszone mowy końcowe w procesie dotyczącym korupcji w polskim futbolu. Akt oskarżenia trafił do sądu w lipcu 2010 roku. Dotyczy założenia i działalności zorganizowanej grupy przestępczej w strukturach krajowej piłki nożnej w latach 2003 - 2006. Na czele tej grupy miał stać Ryszard F. pseudonim "Fryzjer". Ogółem aktem oskarżenia objęto ponad sto osób. Do tej pory wyroki w tej sprawie zapadły w 81 przypadkach.
Działające w grupie osoby dawały lub przyjmowały łapówki w zamian za "ustawianie" wyników meczów na różnych poziomach rozgrywek ligowych.

Jacek Czaputowicz na konferencji w Waszyngtonie

W Waszyngtonie minister Jacek Czaputowicz weźmie udział w organizowanej przez amerykański think-tank Center for European Policy Analysis (CEPA) dorocznej konferencji transatlantyckiej na temat bezpieczeństwa. Szef MSZ weźmie udział w panelu zatytułowanym „NATO - EU: Reinvigorating Cooperation or Muddling Through”, poświęconym wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie UE i NATO. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. możliwości wzmocnienia zbiorowej obrony w stosunkach transatlantyckich.

Pogoda: będzie chłodno i deszczowo

Pogoda w poniedziałek nie pozostawi już żadnych wątpliwości - w kraju na dobre zagościła jesień. Będzie wiać i padać, w dodatku przy dość niskiej temperaturze. Prognoza na poniedziałek tutaj >>>

Więcej o:
Komentarze (14)
Sąd rozpatrzy pozew PO przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 8 razy 4

  Takiego palanta na tym stołku jeszcze Polska nie widziała. Kretyn i kłamca. Jeśli obecne sądy go nie rozliczą to i tak czeka gnojka kryminał ,przyjdzie na to czas.

 • Oceniono 12 razy 4

  To nic nie da, po obaleniu sekty sąd podsumuje tego pana i wtedy odpowie za swoje kłamstwa- sądzę że wyrok będzie adekwatny do jego kłamliwych wypowiedzi Nieważne że z polecenia prezes wszystkich prezesów przez niego wypowiedziane zostały

 • strach_sie_bac

  Oceniono 13 razy 3

  Pisorstwo ma swoje "niezależne" sądy, można kłamać, oczerniać, oszukiwać, brukać, gnoić a sąd uzna, że działacz partyjny pis jest niewinny. Bantustan, republika bananowa pełną gębą a sędziowie wybrani przez Zbyszka Zero powinni wstydzić się, że hańbią tą zacną profesję. Historia Wam również podziękuję.

 • optymistaa43

  Oceniono 2 razy 2

  Krzywomordy jak narazie jest najglosniejsza tuba tego zdradzieckiego ,bandyckiego ugrupowania jakim jest pis,takie zadanie dostal od kurduola i tak jak za czasow banksterskich oszukuje wszystkich i swoich tez bo kadry trzeba utrzymac .

 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 1

  Dzień doberek!
  Nowy tydzień się zaczął z przytupem, premier złoży a prezydent to pies?
  On kurna przecież pierwszy wieńcowy!

 • mrkazzz

  Oceniono 10 razy 0

  HEY pewowcy, woj z schetyna !!!! , Tęskniliście? Petru powraca "na pewniaku". Tej siły już PiS nie zatrzyma ! To dzieki Rychowi Polska zawdziecza awans do grona 25 kraji rozwinietych . Pozdrawiam Polakow . I jak zawsze , oplaca mnie Trump , kopiejki czy euro to monopoly money , czyli woj warte .

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 0

  Będą musieli się nagimnastykować żeby wyszło że Mtousz nie kłamał , a to ciężka robota inaczej Zero zajmie się sądem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX