Sędzia Tuleya przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego [WIADOMOŚCI DNIA]

Sędzia Igor Tuleya przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa odbyło się przesłuchanie sędziego Igora Tulei. Sędzia został wezwany przez biuro rzecznika dyscyplinarnego. Tuleya podkreślił, że został wezwany w charakterze świadka, ale nie zdradził, w jakiej sprawie. Pytany przez dziennikarzy o to, czy "czuje się szykanowany", odpowiedział: "Jak wszyscy sędziowie od jakiegoś czasu w naszym kraju, z pewnością nie czujemy się komfortowo".

Rosja reaguje na sankcje Stanów Zjednoczonych

Rosyjskie MSZ skrytykowało Stany Zjednoczone za nałożenie nowych sankcji. Wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow oświadczył, że Waszyngton nigdy nie będzie mógł dyktować Rosji warunków za pomocą takich środków. - Głupio jest igrać z ogniem, ponieważ to może być niebezpieczne - stwierdził rosyjski wiceminister.

Ks. Jacek Stryczek złożył rezygnację

Ksiądz Jacek Stryczek złożył rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna, organizującego m.in. akcję "Szlachetna Paczka". Stało się to w związku z czwartkową publikacją portalu Onet.pl, w którym znalazły się wypowiedzi byłych pracowników stowarzyszenia, zarzucających księdzu zachowania o charakterze mobbingowym.

Pozew PO znów wraca do ponownego rozpatrzenia

Sąd Apelacyjny nakazał skierować do ponownego rozpatrzenia pozew PO przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Dotyczył on słów, które Morawiecki wypowiedział podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Zarzucił on koalicji PO-PSL, że w czasie jej rządów nie budowano dróg i mostów. Sąd Okręgowy pozew wówczas oddalił.

Katastrofa promu w Tanzanii

Rząd Tanzanii potwierdził śmierć 136 osób w katastrofie promu na wodach Jeziora Wiktorii w Afryce. Na pokładzie znajdowało się prawdopodobnie od dwustu do czterystu pasażerów. Uratowano 37 osób. Przyczyna tragedii, do której doszło w czwartek w pobliżu Ukerewe, największej wyspy na jeziorze, wciąż nie jest znana.

Więcej o: