Chciał dokonać zamachu na władze państwa. Dziś zapadnie wyrok [WIADOMOŚCI DNIA]

Wyrok ws. Wojciecha K.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyda wyrok w sprawie Wojciecha K., podejrzanego o przygotowywanie zamachu na konstytucyjne organy państwa. Prokuratura uznała, że mężczyzna przygotowywał się do zamachu od kwietnia 2014 roku do stycznia 2017 roku. Miał gromadzić środki wybuchowe oraz substancje do ich wyrobu. Wojciecha K. zatrzymano w czerwcu 2016 roku. Zarzuty postawiono również trzem innym osobom.

Rozprawa komisji weryfikacyjnej

O godz. 10 w siedzibie Prokuratury Krajowej rozpocznie się rozprawa komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Rozprawa odbędzie się na zasadach ogólnych - nie będzie badana historia konkretnej nieruchomości, a świadkowie będą odpowiadać na pytania dotyczące ich wiedzy na temat procesów zwrotowych w stolicy. Wśród wezwanych świadków jest radny Prawa i Sprawiedliwości Edmund Świderski.

Salzburg. Nieformalny szczyt UE

W Salzburgu drugi dzień nieformalnego szczytu UE. Bezpieczeństwo, migracja i brexit - to główne tematy spotkania europejskich przywódców. Liderzy 28 krajów mają kontynuować dyskusję z kolacji, podczas której uwidoczniły się różnice zdań dotyczące przyszłej polityki migracyjnej. Nie padła też odpowiedź na pytanie, co należy zrobić z migrantami, uratowanymi na Morzu Śródziemnym.

Pogoda w czwartek. Ciąg dalszy upałów

Pogoda w czwartek podtrzymuje tendencję z ostatnich dni. Nadal będzie ciepło i słonecznie. Na zachodzie kraju temperatura może wynieść nawet 30 st. Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą między 22 a 25 stopni.

Więcej o: