Wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Prezydent spotka się z Donaldem Trumpem [WIADOMOŚCI DNIA]

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda zostanie przyjęty w Białym Domu przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Będzie to pierwsza wizyta Andrzeja Dudy u amerykańskiego przywódcy, odkąd trzy lata temu polityk PiS został głową państwa. Tematy rozmów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa to przede wszystkim współpraca wojskowa oraz energetyka. Spotkanie prezydentów rozpocznie się tuż po godz. 18 czasu polskiego.

Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie

Premier Mateusz Morawiecki uda się do Bukaresztu, gdzie weźmie udział w III Szczycie Inicjatywy Trójmorza. Wczoraj w spotkaniu uczestniczył prezydent Andrzej Duda, który z Rumunii, z krótkim międzylądowaniem w Warszawie, poleciał do Waszyngtonu.
Szef polskiego rządu weźmie udział w sesji plenarnej dotyczącej współpracy państw Inicjatywy Trójmorza w zakresie energetyki, transportu i agendy cyfrowej.

Wysłuchanie Polski w Brukseli

Dziś drugie wysłuchanie Polski na unijnej naradzie ministerialnej w Brukseli. Wiceszef MSZ Konrad Szymański będzie odpowiadał na pytania ministrów z państw członkowskich. Wysłuchanie ma potrwać 3 godziny. Najpierw zaplanowano wystąpienie wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który ma przedstawić stan rozmów z Warszawą i zarzuty Brukseli dotyczące reformy sądownictwa.

Pierwszy świadek komisji ds. wyłudzeń VAT

Były wiceminister finansów Witold Modzelewski jako pierwszy stanie przed sejmową komisją badającą nieprawidłowości przy ściąganiu podatku VAT. Pierwszych piętnastu świadków w tym byłego ministra sprawiedliwości, obecnie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego posłowie zamierzają przesłuchać do końca tego roku.

Pogoda we wtorek. Słonecznie i ciepło

Pogoda we wtorek, zwłaszcza w zachodniej części Polski, będzie letnia. W Szczecinie, Wrocławiu czy Zielonej Górze termometry wskażą 27 stopni Celsjusza. Między 26 a 25 stopni będzie z kolei na Pomorzu i w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim i małopolskim. Podobne prognozy są dla Warszawy i południowych regionów Polski.

Więcej o: