Ponad 3500 przypadków pedofilii w Kościele katolickim w Niemczech [WIADOMOŚCI DNIA]

3,5 tys. przypadków pedofilii w niemieckim Kościele

Ponad trzech i pół tysiąca przypadków pedofilii dopuścili się niemieccy księża katoliccy od zakończenia drugiej wojny światowej. Wynika to z raportu zamówionego przez niemiecki Episkopat, do którego dotarł tygodnik "Der Spiegel". Z raportu wynika, że od 1946 do 2014 roku co najmniej 1670 duchownych molestowało swoich nieletnich podopiecznych.

Prokuratura nie zidentyfikowała sprawców pobicia na Marszu Niepodległości

Prokuratura nie zidentyfikowała osób, które atakowały kobiety podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości - podaje RMF FM. Nie przeszkodziło to jednak prokuratorowi uznać, że ich celem nie było doprowadzenie do "narażenia pokrzywdzonych na utratę życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub naruszeniu czynności narządu powyżej siedmiu dni".

Supertajfun Mangkhut zagraża Filipinom

W piątek w południowo-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderzyć ma huragan Florence. Tymczasem ogromne zagrożenie może spotkać także Filipiny. Zbliżający się do Luzon, największej filipińskiej wyspy supertajfun Manghut stanowi zagrożenie dla milionów osób. Mangkhut wciąż przybiera na sile, uderzy prawdopodobnie w sobotę. Obecnie towarzyszy mu wiatr sięgający w porywach do 230 km/h. Szacuje się, że po uderzeniu w Filipiny prędkość wiatru przekraczać może nawet 300 km/h.

Strzelanina w Kaliforni. Nie żyje 6 osób

W wyniku strzelaniny w Bakersfield w stanie Kalifornia zginęło 6 osób. Ok. godz. 17.20 czasu lokalnego mężczyzna, którego tożsamości policja nie podaje, otworzył ogień z pistoletu w punkcie firmy transportowej. Mężczyzna zabił czterech mężczyzn i jedną kobietę, a następnie popełnił samobójstwo.

Podejrzani o otrucie Skripala udzielili wywiadu

Mężczyźni podejrzani o otrucie Siergieja Skripala udzielili wywiadu. Przekonywali, że do Salisbury, gdzie doszło do otrucia, przybyli w celach turystycznych - chcieli zobaczyć słynne Stonehenge, ale nie zrobili tego z powodu sypiącego śniegu. Rosjanie zaprzeczali, jakoby mieli ze sobą nowiczoka lub inna truciznę.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: