Ponad 3500 przypadków pedofilii w Kościele katolickim w Niemczech [WIADOMOŚCI DNIA]

3,5 tys. przypadków pedofilii w niemieckim Kościele

Ponad trzech i pół tysiąca przypadków pedofilii dopuścili się niemieccy księża katoliccy od zakończenia drugiej wojny światowej. Wynika to z raportu zamówionego przez niemiecki Episkopat, do którego dotarł tygodnik "Der Spiegel". Z raportu wynika, że od 1946 do 2014 roku co najmniej 1670 duchownych molestowało swoich nieletnich podopiecznych.

Prokuratura nie zidentyfikowała sprawców pobicia na Marszu Niepodległości

Prokuratura nie zidentyfikowała osób, które atakowały kobiety podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości - podaje RMF FM. Nie przeszkodziło to jednak prokuratorowi uznać, że ich celem nie było doprowadzenie do "narażenia pokrzywdzonych na utratę życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub naruszeniu czynności narządu powyżej siedmiu dni".

Supertajfun Mangkhut zagraża Filipinom

W piątek w południowo-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderzyć ma huragan Florence. Tymczasem ogromne zagrożenie może spotkać także Filipiny. Zbliżający się do Luzon, największej filipińskiej wyspy supertajfun Manghut stanowi zagrożenie dla milionów osób. Mangkhut wciąż przybiera na sile, uderzy prawdopodobnie w sobotę. Obecnie towarzyszy mu wiatr sięgający w porywach do 230 km/h. Szacuje się, że po uderzeniu w Filipiny prędkość wiatru przekraczać może nawet 300 km/h.

Strzelanina w Kaliforni. Nie żyje 6 osób

W wyniku strzelaniny w Bakersfield w stanie Kalifornia zginęło 6 osób. Ok. godz. 17.20 czasu lokalnego mężczyzna, którego tożsamości policja nie podaje, otworzył ogień z pistoletu w punkcie firmy transportowej. Mężczyzna zabił czterech mężczyzn i jedną kobietę, a następnie popełnił samobójstwo.

Podejrzani o otrucie Skripala udzielili wywiadu

Mężczyźni podejrzani o otrucie Siergieja Skripala udzielili wywiadu. Przekonywali, że do Salisbury, gdzie doszło do otrucia, przybyli w celach turystycznych - chcieli zobaczyć słynne Stonehenge, ale nie zrobili tego z powodu sypiącego śniegu. Rosjanie zaprzeczali, jakoby mieli ze sobą nowiczoka lub inna truciznę.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (24)
3500 przypadków pedofilii w Kościele katolickim w Niemczech [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • dzi1a

  Oceniono 14 razy 6

  zaprawdę powiadam wam że celibat jest do @upy , hloopcom w czarnych spódniczkach sperma pada na berety

 • 600ps

  Oceniono 17 razy 5

  A ile gwaltów dopuścili się polscy księża katoliccy od zakończenia drugiej wojny światowej do dnia dzisiejszego ?. Czy jest ktos w stanie to policzyc.

 • zgred151

  Oceniono 14 razy 4

  U nas to jest wielokrotnie wiecej , ale nikt nie przeciwdziała temu a wrecz pomaga ukrywac winnych

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy 3

  Ależ nie ma sprawy. Jutro przyjedzie Franio, przeprosi, stuknie dyńką o posadzkę którejś katedry i załatwione.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Naiwnie tu broni sie zwyklych dewiantow i groznych przestepcow (tym niebezpieczniejsi bo udaja "dobrych" i pomocnych) podczas gdy - ta sprawa jest bezdyskusyjna i nalezy ich karac oraz usuwac z kk !!
  Kto z prawdziwych katolikow chce miec za biskupa, proboszcza itp kogos co robi takie rzeczy niewinnym dzieciom ????

 • pollako

  Oceniono 6 razy 2

  W RP jest przyzwolenie prezydenta, premiera, rządy i narodu polskiego na macanie i wkładanie świętych części ciała biskupów, księży i innych duchownych w dzieci Polaków.
  W Polsce duchowny z pod znaku krzyża jest nietykalny, dla narodu to temat tabu.

 • vontomke

  Oceniono 14 razy 2

  Czy będziemy mogli chronić swoje dzieci przed kościelnymi pedofilami i doczekamy się jawnego rejestru katolickich pedofili?

 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 1

  Najgorsze, że już się zaczęła cenzura internetu. Media milczą o wczorajszej kilkudziesięciotysięcznej demonstracji pod siedzibą jednej z partii opozycyjnych. Ani jednej fotki. Skandal!

 • dzi1a

  Oceniono 9 razy 1

  !!! Lista pedofilów w sutannach i habitach w jutrzejszym wydaniu tyg. "Fakty i Mity"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX