Delegacja europosłów w Polsce w przyszłym tygodniu [WIADOMOŚCI DNIA]

Wizyta delegacji Parlamentu Europejskiego w Polsce

W przyszłym tygodniu do Polski przyleci delegacja europosłów z komisji swobód obywatelskich, by rozmawiać z przedstawicielami rządu i opozycją o praworządności. Wizyta ma odbyć się w dniach 19-21 września - ustaliło Polskie Radio. Na początku lipca Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce o naruszenie prawa UE. Termin odpowiedzi na zarzuty strony polskiej upływa w piątek.

Tomasz Arabski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold stanął Tomasz Arabski, który w latach 2007-2013 był szefem Kancelarii Premiera. Arabski wielu faktów nie pamiętał, stwierdził także, że z mediów dowiedział się o współpracy Michała Tuska z OLT Express. Zdaniem Tomasza Arabskiego, premier Tusk interesował się sprawą Amber Gold "tak samo jak innymi, które pojawiały się w jego agendzie". 

Reakcja KRRiT na skargę Kancelarii Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała skargę Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP - dowiedziała się Gazeta.pl. Rada nie dopatrzyła się nieprawidłowości. Skarga wpłynęła do KRRiT w czerwcu. Kancelaria zwracała uwagę, że w wydaniu "Wiadomości" wyemitowanym 12 czerwca nie podano informacji o pytaniach referendalnych proponowanych przez Andrzeja Dudę.

Tragiczna sytuacja ludności cywilnej w Syrii

Ponad 30 tys. ludzi uciekło z domów w prowincji Idlib w Syrii. Od kilku dni rejon bombardują syryjskie wojska przy wsparciu Iranu i Rosji. Strona rządowa próbuje odzyskać kontrolę nad prowincją opanowaną przez rebeliantów oraz dżihadystów. Syryjska wojna domowa trwa od ponad 7 lat i kosztowała życie co najmniej 0,5 mln osób.

Huragan Florence coraz bliżej Stanów Zjednoczonych

Do wschodniego wybrzeża USA zbliża się huragan Florence. Gubernatorzy Karoliny Północnej i Wirginii ogłosili stan nadzwyczajny i wezwali mieszkańców nadbrzeżnych miejscowości, by przygotowali się do potencjalnej ewakuacji. Według meteorologów może stać się potężnym huraganem 4. kategorii z wiatrem o prędkości ponad 200 kilometrów na godzinę.

Więcej o: