Delegacja europosłów w Polsce w przyszłym tygodniu [WIADOMOŚCI DNIA]

Wizyta delegacji Parlamentu Europejskiego w Polsce

W przyszłym tygodniu do Polski przyleci delegacja europosłów z komisji swobód obywatelskich, by rozmawiać z przedstawicielami rządu i opozycją o praworządności. Wizyta ma odbyć się w dniach 19-21 września - ustaliło Polskie Radio. Na początku lipca Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce o naruszenie prawa UE. Termin odpowiedzi na zarzuty strony polskiej upływa w piątek.

Tomasz Arabski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold stanął Tomasz Arabski, który w latach 2007-2013 był szefem Kancelarii Premiera. Arabski wielu faktów nie pamiętał, stwierdził także, że z mediów dowiedział się o współpracy Michała Tuska z OLT Express. Zdaniem Tomasza Arabskiego, premier Tusk interesował się sprawą Amber Gold "tak samo jak innymi, które pojawiały się w jego agendzie". 

Reakcja KRRiT na skargę Kancelarii Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała skargę Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP - dowiedziała się Gazeta.pl. Rada nie dopatrzyła się nieprawidłowości. Skarga wpłynęła do KRRiT w czerwcu. Kancelaria zwracała uwagę, że w wydaniu "Wiadomości" wyemitowanym 12 czerwca nie podano informacji o pytaniach referendalnych proponowanych przez Andrzeja Dudę.

Tragiczna sytuacja ludności cywilnej w Syrii

Ponad 30 tys. ludzi uciekło z domów w prowincji Idlib w Syrii. Od kilku dni rejon bombardują syryjskie wojska przy wsparciu Iranu i Rosji. Strona rządowa próbuje odzyskać kontrolę nad prowincją opanowaną przez rebeliantów oraz dżihadystów. Syryjska wojna domowa trwa od ponad 7 lat i kosztowała życie co najmniej 0,5 mln osób.

Huragan Florence coraz bliżej Stanów Zjednoczonych

Do wschodniego wybrzeża USA zbliża się huragan Florence. Gubernatorzy Karoliny Północnej i Wirginii ogłosili stan nadzwyczajny i wezwali mieszkańców nadbrzeżnych miejscowości, by przygotowali się do potencjalnej ewakuacji. Według meteorologów może stać się potężnym huraganem 4. kategorii z wiatrem o prędkości ponad 200 kilometrów na godzinę.

Więcej o:
Komentarze (28)
Delegacja europosłów w Polsce w przyszłym tygodniu [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • jan700

  Oceniono 12 razy 6

  Muszą łamać aż prawo europejskie aby ratować polską praworządność.
  Pogubią się w końcu w tych kłamstwach.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 5

  Niektórzy by woleli na Malediwy, ale tu jednak jest pilniejsza potrzeba.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 5

  Jarek znowu złapie stresa i kolanko go rozboli. Tusk ich nasyła. Jego wina.

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 4

  Rozmowa europosłów z rządem będzie drętwa , DEMOKRACJA w Polsce ma się dobrze bo można protestować - taka będzie odpowiedz .
  Jeżeli w kraju jest tak dobrze jak twierdzi PiS i CNOTKI Karnowskie to dlaczego PiS da jest tak je.ana przez SUWERENA wewnętrznego i instytucje międzynarodowe .

 • paper-reader

  Oceniono 10 razy 2

  Oczekujemy Richarda, żeby nam nas własny stan demokracji porównał do Malediwów! Brawo Richard nasza KRS lepsza! Nasz SN lepszy! Jesteśmy najlepsi w demokracji na świecie! W opinii tych oszustów, Richarda i Jarkacza!

 • mrkazzz

  Oceniono 9 razy 1

  Ta komisja moze sobie oszczedzic wyjazdu do Polski, bo podobnie jak w przypadku Komisji Weneckiej jej raport jest juz pewnie gotowy, a wizyta jest jedynie kosmetycznym zabiegiem w cele wmowienia bezmozgim idiotom (niestety oni stanowia ok. 70% Europejczykow), ze komisja ta dziala zgodnie z normami demokracji i praworzadnosci ;). Zalosna farsa. Kogos takiego Polska w ogole nie powinna wpuscic na teren naszego kraju. Won lewackie szambo. Nie zycze sobie zeby cos tak zaklamanego i wrogiego mojemu krajowo kalalo ziemie, po ktorej chodze. POkazać im na lotnisku kierunek POwrotny i PO zawodach !!!

 • taroudant

  Oceniono 4 razy 0

  Wyjdźmy jak najszybciej z tej obmierzłej Unii. Niech Polska będzie biedna, ale niezależna i katolicka.

 • krynolinka

  Oceniono 6 razy 0

  Obrońcy Staśka ruszyli w Polskę z koszulkami. Napis brzmi: dekomunizacja. Biedaczek jak się on teraz pozbiera...

 • Edward Bogucki

  Oceniono 2 razy 0

  ''Niezdecydowanie części europosłów''.
  To PO jaką cholerę tam są i biorą ogromną kasę, jeżeli nie potrafią podjąć decyzji. Nie powinno być takiej możliwości. Tercjum non datum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX