PiS weźmie sejmiki? Dobre wyniki sondażu dla partii Jarosława Kaczyńskiego [WIADOMOŚCI DNIA]

Sondaż: PiS wygrywa w większości województw, w połowie ma większość

Z sondażu IBRIS wynika, że podczas wyborów samorządowych to Prawo i Sprawiedliwość weźmie władzę w sejmikach wojewódzkich.

Koalicja Obywatelska (PO+Nowoczesna) zdobyły największe poparcie wśród respondentów w województwach: pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych 12 na pierwszym miejscu jest PiS.

Gądek: Sejmiki województw - o nie stoczy się walka w wyborach

"Walka w dużych miastach, która elektryzuje media, dla PiS nie jest najważniejsza. Celem jest odbicie kilku sejmików wojewódzkich - tu są pieniądze i bastiony PSL-u, który dziś jest wrogiem nr 1 obozu rządzącego" - pisze dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek i opisuje, że to właśnie sejmiki są najważniejsze w nadchodzących wyborach.

Trzęsienie ziemi wokół Donalda Trumpa. Anonimowy urzędnik "odpala" bombę

"New York Times" opublikował anonimowy - co, jak podkreślono we wstępie, jest wyjątkową sytuacją - komentarz pozaredakcyjny, który wywołał w USA poruszenie. Jego autor ma być "wysoko postawionym urzędnikiem w rządzie Donalda Trumpa".

"Wielu wysoko postawionych urzędników w jego własnej administracji pracuje od wewnątrz, by udaremnić część jego planów i ograniczyć najgorsze skłonności" - czytamy w artykule.

Georgette Mosbacher ambasadorem USA w Polsce

Georgette Mosbacher w czwartek złożyła listy uwierzytelniające prezydentowi Andrzejowi Dudzie i oficjalnie rozpoczęła urzędowanie w Polsce.

Mosbacher to postać nietuzinkowa: miliarderka, znajoma Donalda Trumpa, która jeszcze przed objęciem nowego stanowiska "podpadła" polskiej władzy.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Lato będzie trwać w najlepsze

Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie dalej bliższa latu niż jesieni. Najchłodniej będzie nad Bałtykiem, od 17 stopni Celsjusza, natomiast w Wielkopolsce i na Śląsku będzie nawet do 25 stopni.

Więcej o: