Rusza "polskie Davos" i targi zbrojeniowe w Kielcach, rząd o KNF [WIADOMOŚCI DNIA]

28. Forum Ekonomiczne w Krynicy

Nawet około pięciu tysięcy osób może wziąć udział w tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Podczas trzydniowego spotkania spotkają się politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele nauki oraz eksperci z różnych dziedzin.

Wśród tematów poruszanych pierwszego dnia Forum Ekonomicznego są między innymi startupy, stulecie niepodległości Polski, polityka rodzinna, kształcenie zawodowe, ściągalność podatków, inwestycje kolejowe czy mieszkalnictwo.

Międzynarodowe targi przemysłu obronnego w Kielcach

Od dzisiaj do niedzieli w Kielcach będzie można podziwiać wojskowy sprzęt z Polski i świata. Dziś po raz 26. rusza Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO).

W porównaniu z ubiegłym rokiem w Kielcach będzie więcej wystawców i firm z zagranicy. Na targach pojawi się w sumie 328 wystawców. Oprócz rodzimych produktów zobaczymy oferty przemysłów zbrojeniowych między innymi z Australii, Chin, Japonii i Korei Południowej, a także z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii czy z Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Posiedzenie rządu. Na wokandzie m.in. ustawa o policji

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się zmianą sposobu finansowania Komisji Nadzoru Finansowego oraz rozszerzeniem jej składu. W porządku obrad jest także projekt nowelizacji ustawy o policji, który zakłada utworzenie służby kontrterrorystycznej.

Ministrowie zajmą się także projektem zmiany uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016-2020.

Polscy prokuratorzy w Smoleńsku. Kolejny dzień prac

Polscy prokuratorzy będą dziś w Smoleńsku kontynuować oględziny wraku samolotu Tu-154M. Maszyna rozbiła się na lotnisku Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku.

Polscy prokuratorzy kilkanaście razy wnioskowali o umożliwienie im przeprowadzenia oględzin wraku i dopiero teraz dostali zgodę. Rzeczniczka rosyjskiego Komitetu Śledczego Swietłana Pietrienko zapewnia, że strona rosyjska udzieli polskim ekspertom wszelkiej pomocy.

Pogoda we wtorek. Utrzyma się letnia pogoda

Pogoda we wtorek sprawi nam miłą niespodziankę: mimo września za pasem, wciąż będzie letnia temperatura. W niektórych polskich miastach będzie nawet 28 stopni.