Lider separatystów zginął w wybuchu. Donieck wprowadza stan wyjątkowy [WIADOMOŚCI DNIA]

W wybuchu zginął Aleksandr Zacharczenko, lider Donieckiej Republiki Ludowej

Samozwańczy przywódca separatystycznej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL)
Aleksandr Zacharczenko zginął w wybuchu, do którego doszło w donieckiej kawiarni "Siepar" czyli "Separatysta".

Zacharczenko miał 42 lata i od 2014 roku przewodził nieuznawanej przez większość państw separatystyczej Donieckiej Republice Ludowej. W DRL został wprowadzony stan wyjątkowy. Drogi wjazdowe i wyjazdowe ze stolicy separatystycznej republiki zostały zamknięte, a na jej ulicach pojawiły się wozy opancerzone. Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu "terroryzm".

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy przegrywają w sondażach

W Krakowie w I turze zwyciężyłby obecny prezydent Jacek Majchrowski - wynika z najnowszego sondażu. Tym samym pokonałby kandydatkę Zjednoczonej Prawicy Małgorzatę Wassermann.

Zjednoczona Prawica miałaby też spore problemy w Białymstoku: kandydat tej formacji Jacek Żalek przegrywa w sondażu z obecnym prezydentem Tadeuszem Truskolaskim (popieranym przez PO).

Środowisko oprotestowuje decyzję Gowina. Astronomia ma nie być dyscypliną naukową

W projekcie rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina umieszczono nową klasyfikację dziedzin, a także dyscyplin naukowych.

W myśl przepisów astronomia została uznana za część kategorii "nauki fizyczne", a wcześniej była osobną dyscypliną. Badacze kosmosu oprotestowali decyzję wicepremiera.

38. rocznica Porozumień Sierpniowych. Głódź dziękował Kurskiemu

W Gdańsku trwają główne uroczystości 38. rocznicy strajków w 1980 roku i powstania NSZZ "Solidarność". Ich elementem była też msza w bazylice św. Brygidy, podczas której przemawiał prezydent Andrzej Duda.

Natomiast podczas nabożeństwa metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź, znalazł chwilę, by podziękować prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu za jego dokonania. - Ta telewizja zmieniła oblicze - mówił.

Pogoda w weekend. Deszczowy piątek i ciepła niedziela

W weekend aura będzie nas zaskakiwać. Synoptycy przewidują burze i przelotne opady, jak i niezwykle słoneczne momenty. Słupki na termometrach będą wahać się od 13 do ponad 20 stopni Celsjusza.

Najlepsza pogoda zapowiadana jest na niedzielę, 2 września - ma być wtedy słonecznie.

Więcej o:
Komentarze (24)
Zginął Aleksandr Zacharczenko, Gowin kontra astronomowie [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 2

  Pisanie "Doniecka Republika Ludowa" bez cudzysłowu jest przestępstwem. Jest uznawaniem agresji przeciwko sąsiadowi Rzeczypospolitej Polskiej.
  Gdy Niemcy były podzielone, we wszystkich mediach koncernu Axel Springer pisano "DDR" w cudzysłowie i nie mogło inaczej być. Zresztą dederony "odwdzięczały się" pisaniem nazwy legalnego niemieckiego państwa w formie przymiotnikowej np. Deutsche Bundesrepublik czy nawet Westdeutsche Bundesrepublik. Ale przy pomocy niejawnych narzędzi Ostpolitik znaleziono sposób i na to, oczywiście przez nacisk finansowo-handlowy. Zmuszono na przykład, aby dederony nigdy nie wykonywały swojego "hymnu" ze śpiewanym tekstem ponieważ w nim występowało słowo Deutschland.
  Ostatnio wyszło na jaw, że prawicowy bawarski polityk Franz Joseph Strauß miał finansowe haki na Honeckera - weksle.

 • algreg

  Oceniono 12 razy 2

  i choooy balszoj z nim

 • skromne-zero

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie, jednego bandziora mniej.

 • komercyjny02

  Oceniono 11 razy 1

  "Doniecka Republika Ludowa" jest tworem stworzonym całkowicie przez Rosjan z głębi Rosji, "zrzuconych na spadochoronie". Bez udziału miejscowych - taka prawda. 16. maja 2014 r. na stanowisko pierwszego premiera samozwańczej republiki został mianowany Aleksandr Borodaj, obywatel rosyjski, generał major rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
  Dopiero po iluś tam miesiącach Moskwa uznała, że to kiepskie zagranie od strony PR-owej: trzymać w Doniecku gościa z rosyjskim paszportem na stołku "premiera". No i znaleziono Zacharczenkę, który miał tę jedną zaletę, że miał kiedyś (ma nadal?) obywatelstwo Ukrainy.

 • kurdupel0

  Oceniono 15 razy 1

  jak miło z jego strony, teraz czekamy na taki sam gest ze stony putina , dudusia i kaczki

 • pamparampa

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli nie ma się pretekstu, to należy ów pretekst zbudować. A jak mamy przyczynę, to można ruszyć z większym impetem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX