Obchody podpisania Porozumień Sierpniowych, Andrzej Duda w Gdańsku [WIADOMOŚCI DNIA]

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

W Gdańsku odbędą się uroczystości związane z 38. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. W wydarzeniu weźmie udział między innymi prezydent Andrzej Duda.
Podpisanie czterech Porozumień Sierpniowych w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej między strajkującymi robotnikami, a władzami komunistycznymi zakończyło strajki w całym kraju.

Szef MON z wizytą w Redzikowie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pojawi się w Redzikowie, gdzie ministrowi zostanie zaprezentowana infrastruktura amerykańskiej jednostki rakietowej. Baza w Redzikowie stanowi wkład amerykańskiej armii w rozwój systemu obrony przeciwlotniczej NATO. W jego skład wchodzą między innymi wyrzutnie, rakiety Standard Missile-3 oraz systemy radarowe.

Pogrzeb Arethy Franklin

W Detroit odbędzie się pogrzeb Arethy Franklin, legendarnej piosenkarki jazzowej, "królowej soulu". W prywatnej uroczystości pożegnalnej będą uczestniczyć: rodzina, przyjaciele i zaproszeni goście. Artystka zostanie pochowana na cmentarzu Woodlawn. Zmarła 16 sierpnia w Detroit, w wieku 76 lat.

Uroczystości pogrzebowe Johna McCaina

W Waszyngtonie rozpoczną się centralne uroczystości pożegnalne zmarłego polityka. John McCain zostanie pochowany w niedzielę, na cmentarzu wojskowym w Annapolis w stanie Maryland. John McCain zmarł w sobotę po ciężkiej walce z nowotworem mózgu. Miał 81 lat.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek przyniesie drobne ochłodzenie, w kilku miejscach przelotnie popada, możliwe są też burze. Najcieplej będzie na Śląsku (22 st. we Wrocławiu i Opolu) i we wschodniej części kraju (22 st. w Siedlcach i Lublinie). Wyjątkami będą Chełm i Tarnobrzeg, gdzie możliwe jest nawet 23 stopnie. Chłodniej, poniżej 20 stopni, będzie np. na północy (19 st. w Koszalinie) i południu (19 stopni w Nowym Sączu).

Więcej o: