Obchody podpisania Porozumień Sierpniowych, Andrzej Duda w Gdańsku [WIADOMOŚCI DNIA]

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

W Gdańsku odbędą się uroczystości związane z 38. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. W wydarzeniu weźmie udział między innymi prezydent Andrzej Duda.
Podpisanie czterech Porozumień Sierpniowych w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej między strajkującymi robotnikami, a władzami komunistycznymi zakończyło strajki w całym kraju.

Szef MON z wizytą w Redzikowie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pojawi się w Redzikowie, gdzie ministrowi zostanie zaprezentowana infrastruktura amerykańskiej jednostki rakietowej. Baza w Redzikowie stanowi wkład amerykańskiej armii w rozwój systemu obrony przeciwlotniczej NATO. W jego skład wchodzą między innymi wyrzutnie, rakiety Standard Missile-3 oraz systemy radarowe.

Pogrzeb Arethy Franklin

W Detroit odbędzie się pogrzeb Arethy Franklin, legendarnej piosenkarki jazzowej, "królowej soulu". W prywatnej uroczystości pożegnalnej będą uczestniczyć: rodzina, przyjaciele i zaproszeni goście. Artystka zostanie pochowana na cmentarzu Woodlawn. Zmarła 16 sierpnia w Detroit, w wieku 76 lat.

Uroczystości pogrzebowe Johna McCaina

W Waszyngtonie rozpoczną się centralne uroczystości pożegnalne zmarłego polityka. John McCain zostanie pochowany w niedzielę, na cmentarzu wojskowym w Annapolis w stanie Maryland. John McCain zmarł w sobotę po ciężkiej walce z nowotworem mózgu. Miał 81 lat.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek przyniesie drobne ochłodzenie, w kilku miejscach przelotnie popada, możliwe są też burze. Najcieplej będzie na Śląsku (22 st. we Wrocławiu i Opolu) i we wschodniej części kraju (22 st. w Siedlcach i Lublinie). Wyjątkami będą Chełm i Tarnobrzeg, gdzie możliwe jest nawet 23 stopnie. Chłodniej, poniżej 20 stopni, będzie np. na północy (19 st. w Koszalinie) i południu (19 stopni w Nowym Sączu).

Więcej o:
Komentarze (28)
Rocznica Porozumień Sierpniowych, Andrzej Duda w Gdańsku [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 9

  Duda z Dudą będą świętować podpisanie porozumień sierpniowyh... Buahhaaahhaaa, do czego to doszło w tym kraju? Koleś który miał wtedy 5 latek z kolesiem który był wtedy w ZOMO

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 8

  Strajki z 80 roku, solidarność i Solidarność z tamtych lat niestety uświadamiają mi rokrocznie jak bardzo skundlał nasz naród, jak tanio się teraz sprzedaje

 • oko2009

  Oceniono 11 razy 7

  Proszę mi powiedzieć czym komunistyczny związek zawodowy CRZZ różni się od obecnego związku Solidarność? Czy są jakiekolwiek różnice?

 • napletekgandalfa

  Oceniono 10 razy 6

  Co zostało dziś z tych postulatów? Z tych postulatów uniwersalnych.

 • kemor234

  Oceniono 12 razy 6

  Rocznica podpisania porozumień. Po co tam Duda ???
  Strajkował? Negocjował? Uczestniczył?

 • Karol Skowron

  Oceniono 7 razy 5

  A jeszcz ejedno !!! Ten Ch.. Zbolały Pietrzak. Rzekł :::::" Wałęsa niech się nie odzywa ". Wyobrażacie sobie to ???? Co za z ...rwy Syn . a kiedys ? Jak Piał ? Jak ? To dopiero gnuj jeden .

 • serenita123

  Oceniono 7 razy 5

  oj tam, oj tam.....
  przecież Morawiecki Porozumienia Sierpniowe podpisał już w lipcu!

 • 1852m

  Oceniono 6 razy 4

  Przywitamy Andrzeja Dupę słowami świętej pamięci Prezydenta PR, Profesora Lecha Aleksandra Kaczyńskiego: „Panie, spieprzaj pan! Spieprzaj, dziadu!”

 • Sam Sliding

  Oceniono 8 razy 4

  Wtedy to było społeczeństwo... Dziś grill i TESCO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX