Przyszłość Donalda Tuska; sędziowie "po przejściach" w SN [WIADOMOŚCI DNIA]

Jaka będzie przyszłość Donalda Tuska? Nie tylko walka o prezydenturę

Według ustaleń Jacka Gądka, dziennikarza Gazeta.pl, po skończeniu kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk mógłby zostać szefem Europejskiej Partii Ludowej.

To nie jest jedyna "opcja" byłego premiera. Oprócz powtarzanego od miesięcy scenariusza mógłby on kandydować na prezydenta Polski w 2020 roku, z kolei jego otoczenie ma w nim widzieć przyszłego szefa Komisji Europejskiej.

PSL ramię w ramię z PiS. Ale tylko lokalnie

Były minister rolnictwa, a obecnie poseł PSL Marek Sawicki, nie wyklucza, że po wyborach samorządowych jego ugrupowanie mogłoby wejść w koalicję z PiS, ale tylko na szczeblu lokalnym.

Sawicki podkreślił przy tym, że dalej jest zdania, że Prawo i Sprawiedliwość "jest antysamorządowe i antydemokratyczne".

Skład Sądu Najwyższego. Wśród sędziów m.in. założyciel Ordo Iuris

Po przemeblowaniu w Sądzie Najwyższym, które urządziła KRS, pojawią się tam m.in. ludzie związani z ministrem Zbigniewem Ziobrą, radca prawna Małgorzata Ułaszonek-Kubacka (toczy się wobec niej postępowanie dyscyplinarne) czy szef i założyciel Ordo Iuris prof. Aleksander Stępkowski.

Trefne sondaże o wyborach w Warszawie. Jaki wygrywa z Trzaskowskim?

Od środowego popołudnia dziennikarze i media, zwłaszcza sprzyjające "dobrej zmianie", żyją dwoma sondażami. W obu Patryk Jaki pokonuje Rafała Trzaskowskiego tak w pierwszej, jak i w drugiej turze warszawskich wyborów. Problem w tym, że wspomniane badania są kompletnie niewiarygodne - pisze dziennikarz Gazeta.pl Łukasz Rogojsz.

Władysław Frasyniuk nie wprowadzał w błąd przedstawiając się jako Jan Grzyb

Finał sprawy Władysława Frasyniuka. Były opozycjonista przedstawił się jednemu z policjantów jako "Jan Józef Grzyb". Warszawski sąd uznał, że Frasyniuk nie wprowadził funkcjonariusza w błąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: