Afera GetBack. Wierzyciele spółki walczą o odzyskanie pieniędzy [WIADOMOŚCI DNIA]

Rozmowy ws. Getback

Rzecznik Finansowy spotka się z wierzycielami spółki GetBack S.A. W rozmowach uczestniczyć mają także przedstawiciele UOKiK oraz Kancelarii Premiera. Wierzyciele chcą rozmawiać na temat pomocy w odzyskaniu pieniędzy. Spółka przeżywała rozkwit w latach 2016-2017. Wykupywała od banków przeterminowane długi za pieniądze od klientów, którym sprzedawano obligacje. Kupiło je za ponad 9 tys. osób.

Najnowszy sondaż wyborczy

W Warszawie kandydat opozycji Rafał Trzaskowski otrzymałby niemal 10 punktów procentowych więcej niż jego prawicowy konkurent Patryk Jaki. Jeszcze większą przewagę zyskują liberałowie we Wrocławiu - Jacek Sutryk wyprzedza Mirosławę Stachowiak-Różecką o niemal 19 punktów procentrowych. Oto najnowszy sondaż IBRIS.

Obchody rocznicowe sierpnia 80.

W Trójmieście rozpoczynają się obchody 38. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność. Podczas uroczystości w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej działaczom opozycji antykomunistycznej zostaną wręczone Krzyże Wolności i Solidarności.

Posiedzenie komisji śledczej ds. VAT-u

Na niejawnym posiedzeniu zbierze się sejmowa komisja śledcza do spraw VAT-u. Członkowie komisji mają rozpatrzyć na nim wnioski dowodowe. Komisja ma badać sprawę wyłudzeń podatku VAT w latach 2007 - 2015. W gremium zasiada 9 posłów, w tym 5 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i po jednym przedstawicielu Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ugrupowania Kukiz'15 oraz PSL-UED.

Pogoda w czwartek

Pogoda w przeważającej części kraju przyniesie temperatury powyżej 23 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Wielkopolsce - nawet 28 stopni. Na zachodzie i wschodzie Polski będzie odrobinę chłodniej: 21 stopni w Szczecinie czy 22 st. Celsjusza w Zielonej Górze, Białymstoku i Lublinie.