Szydło gotowa na wybory do PE; nie będzie tablicy Kaczyńskich [WIADOMOŚCI DNIA]

Beata Szydło gotowa do startu w eurowyborach

Wraca temat startu byłej premier Beaty Szydło w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecna wicepremier przyznała otwarcie, że "jeśli będzie trzeba" to powalczy o miejsce w europarlamencie.

- Nie ukrywam, że rozmawiałam na ten temat z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim - oznajmiła Beata Szydło, dodając, że "dobra zmiana dziejąca się w Polsce, musi zadziać się też w Europie".

Wybory samorządowe 2018. W Ciechanowie będą "dwa PiS-y"

Prawi i Solidarni kontra Prawo i Sprawiedliwość w Ciechanowie podczas wyborów samorządowych 2018. Oficjalnym kandydatem PiS w tym mieście jest Marek Rutkowski, natomiast Prawi i Solidarni jeszcze nie wskazali swojego kandydata, jednak ma być on związany z posłem Robertem Kołakowskim z PiS.

Tymczasem Rutkowski - według lokalnych mediów - jest związany z posłanką PiS Anną Cicholską.

Sprawa tablicy Kaczyńskich w Stoczni Gdańskiej

Wszystko rozegrało się w ciągu jednego dnia. 31 sierpnia w Stoczni Gdańskiej, podczas obchodów 30. rocznicy strajków robotniczych z 1988 roku, miała być odsłonięta tablica upamiętniająca udział braci Kaczyńskich w tych wydarzeniach.

Ostatecznie tak się nie stanie, ponieważ zgody na to nie wydał Jarosław Kaczyński. Wcześniej od tego pomysłu dystansowali się wicemarszałkowie PiS, odpowiadający m.in. za kontakt z mediami, Beata Mazurek i Ryszard Terlecki.

Obchody na Westerplatte. Jest porozumienie

Po bataliach między prezydentem Gdańska i Ministerstwem Obrony Narodowej nie ma już śladu. Udało się wypracować porozumienie na uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

Sporny apel, zgodnie z ustaleniami, zostanie odczytany przez żołnierza, ale odpowiedzą na niego wspólnie żołnierze i harcerze.

Wronki. Nadzór budowlany zamknie 176-metrowy most

Podczas inspekcji 176-metrowego mostu we Wronkach stwierdzono liczne usterki budowli, m.in. pęknięcia i rozszczelnienia chodnika. W związku z tym most ma zostać zamknięty, formalna decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze w środę.

Więcej o: