Rząd o reformie emerytalnej, KRS kończy obsadzać stanowiska w SN [WIADOMOŚCI DNIA]

Rząd zajmie się reformą emerytalną - Pracownicze Plany Kapitałowe

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć między innymi projektem ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Wprowadzenie PPK ma być elementem trzeciego filaru emerytalnego obok innych programów dodatkowego oszczędzania na emeryturę, takich jak IKE, IKZE czy Pracownicze Programy Emerytalne. Ma to być system dobrowolny i w pełni prywatny. Jego głównym celem jest wzrost poziomu oszczędności emerytalnych Polaków, co wpłynie na wyższe świadczenia.

4. dzień posiedzenia KRS. Zdecyduje ws. Izb: Cywilnej i Kontroli Nadzwyczajnej

Dziś czwarty dzień posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Będzie poświęcony obsadzie stanowisk w Izbie Cywilnej i nowej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Pierwotnie członkowie KRS już wczoraj mieli wskazać kandydatów do Izby Cywilnej. Plany pokrzyżował protest Obywateli RP, którzy przez kilka godzin blokowali wejście na salę obrad.

W pierwszej izbie do obsadzenia jest 7 wakatów sędziowskich, w drugiej - 20 stanowisk.

Wraca komisja weryfikacyjna. Pierwsze posiedzenie po wakacjach

Dziś o godzinie 10.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości rozpocznie się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

Porządek posiedzenia zawiera 85 punktów. Członkowie gremium mają między innymi przygotować harmonogram pracy, możliwe jest też wydanie kolejnych decyzji.

Rada Bezpieczeństwa ONZ o kryzysach w Azji i na Bliskim Wschodzie

W Nowym Jorku we wtorek zbierze się Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. RB ONZ ma na początku omówić sytuację w Syrii, gdzie od 7 lat trwa wojna, a sytuacja mieszkańców nieustannie się pogarsza.

Rada Bezpieczeństwa ONZ w drugiej części posiedzenia ma omówić sytuację w Mjanmie - dawnej Birmie. Od wielu miesięcy dochodzi tam do prześladowań mniejszości muzułmańskiej - Rohindżów przez buddyjską większość.

Pogoda we wtorek. Pochmurno i deszczowo

We wtorek należy przygotować parasol: pogoda przyniesie dużo chmur, a wraz z nimi deszcze. W dodatku utrzyma się ochłodzenie - wschodzie i w centralnej Polsce wyniesie będzie wahała się między 20 a 22 stopniami Celsjusza.

Jeszcze chłodniej będzie natomiast na południu (w Zakopanem temperatura wyniesie jedynie 18 st.). Z kolei na zachodzie będzie odrobinę cieplej - tam termometry wskażą do 23 stopni.

Więcej o: