Trybunał Sprawiedliwości zajął się wnioskiem Sądu Najwyższego [WIADOMOŚCI DNIA]

Trybunał Sprawiedliwości zajął się wnioskiem SN

Trybunał Sprawiedliwości UE rozpoczął rozpoznawanie wniosku Sądu Najwyższego. Chodzi o pięć pytań prejudycjalnych, które Sąd Najwyższy wystosował na początku miesiąca, zawieszając jednocześnie przepis o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku. Wszczęty miał zostać pierwszy etap procedury - tzw. etap pisemny. Oznacza to, że w Trybunale wyznaczono już sędziego sprawozdawcę oraz rzecznika generalnego

Nie żyje syn Leszka Millera

Informacja o śmierci Leszka Millera juniora, syna byłego premiera, pojawiła się dzisiaj po południu. Doniesienia te potwierdziła prokuratura. Ciało 48-latka zostało znalezione w jego mieszkaniu. Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera podał, że wkrótce dojdzie do wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Spotkanie jest planowane na drugą połowę września, miałoby ono się odbyć podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rząd USA ma wydać komunikat w tej sprawie za kilka dni.

Obywatele RP przeszkodzili KRS w posiedzeniu

Na dzisiaj zaplanowane było posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, podczas którego miało dojść do debaty nt. kandydatów do Izby Cywilnej. Przed wejściem do siedziby KRS jednak doszło do protestu zorganizowanego przez Obywateli RP. Interweniować musiała policja, a samo posiedzenie zostało odwołane.

Wypadek w Szaflarach. Zarzuty dla egzaminatora

Prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy lądowej ze skutkiem śmiertelnym egzaminatorowi, który, zdaniem śledczych, jest winny tragicznego wypadku w Szaflarach. W zderzeniu samochodu z pociągiem w ubiegłym tygodniu zginęła tam 18-letnia kursantka.

Więcej o: