Senator John McCain przerywa leczenie. Od roku walczy z rakiem mózgu [WIADOMOŚCI DNIA]

 

Senator John McCain przerywa leczenie raka

Senator John McCain przerwał leczenie raka mózgu. W oświadczeniu bliscy napisali, że o decyzji przesądził nieubłagany postęp choroby i wieku senatora, który w przyszłym tygodniu ukończy 82 lata. "Z właściwą dla niego siłą woli teraz zdecydował przerwać leczenie" - napisała rodzina Johna McCaina. Podkreśliła, że senator "przekroczył oczekiwania dotyczące długości przeżycia".

Tragiczny wypadek w Szaflarach. Przesłuchano egzaminatora

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku w Szaflarach, gdzie zginęła 18-letnia kursantka. Według zeznań egzaminatora przed uderzeniem pociągu kilkukrotnie próbowano uruchomić silnik. Z relacji świadków i nagrania opublikowanego przez jeden z portali wynika, że chwilę przed nadjechaniem pociągu samochód ruszył i niewiele brakowało, by 18-latka przeżyła.

Janusz Palikot podejrzewany o niezapłacenie miliona zł podatku

Założyciel partii Twój Ruch i były poseł Janusz Palikot jest podejrzewany o niezapłacenie ponad miliona złotych podatku dochodowego od sprzedaży akcji "Polmosu". W związku z tym Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie na polecenie prokuratora przeprowadził przeszukania pod adresem zamieszkania Janusza Palikota oraz w biurze księgowym. Sam przedsiębiorca stwierdził, że to "znany fakt".

Prezes stajni w Michałowie odwołany

Maciej Grzechnik został odwołany ze stanowiska prezesa stajni w Michałowie. Powody jego odwołania nie są znane. Nieoficjalnie wskazuje się na marne wyniki ostatniej aukcji Pride of Poland, w której sprzedano konie za 501 tys. euro.

Mateusz Morawiecki o zakupie australijskich fregat

Premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że nie było decyzji MON ws. zakupu fregat od Australii. - Nie było też mojej decyzji blokującej - powiedział w rozmowie z PAP. Wcześniej prezydencki minister twierdził, że podczas wizyty w Australii miały zapaść decyzje w tej sprawie.

 

Więcej o: