Nagły zwrot ws. sędziów SN, rekordowe wydatki na podróże Bielana [WIADOMOŚCI DNIA]

Pilne posiedzenie KRS. W cztery dni ma wybrać sędziów do SN

Na czwartek zaplanowano czterodniowe posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Podczas niego KRS ma wybrać nowych sędziów do Sądu Najwyższego, do obsadzenia ma 44 wakaty. Początkowo KRS miała zająć się tym we wrześniu, ale termin przesunięto decyzją przewodniczącego Rady Leszka Mazura.

Podróże senatorów i ich koszty. Adam Bielan rekordzistą

Dziennikarz Gazeta.pl Łukasz Rogojsz sprawdził, ile "wylatali" polscy senatorowie w 2017 roku. Z jego szacunków wynika, że było to 1,35 mln zł, czyli dwa razy więcej niż w 2016 roku. Podróże rekordzisty, wicemarszałka Senatu Adama Bielana, kosztowały 130 tys. zł.

Patryk Jaki podawał Sofię jako przykład. Co o metrze sądzą Bułgarzy?

Patryk Jaki ma w czwartek pojawić się w Sofii, stolicy Bułgarii, na konferencji prasowej. Kandydat Zjednoczonej Prawicy porównywał wcześniej metro w Sofii i Warszawie, wskazując, że stolica Polski powinna przyglądać się progresowi w Sofii. Tymczasem aktywiści z Bułgarii twierdzą: "Sofia nie powinna być dla Warszawy przykładem".

Sytuacja w polskiej marynarce. "Stan swoistej hibernacji"

"Wielu polskich marynarzy musi pływać na okrętach znacznie starszych niż oni sami. Niektóre mają ponad pół wieku a te najważniejsze służą już średnio 32 lata" - pisze dziennikarz Gazeta.pl Maciej Kucharczyk. Sytuacja ma wpływać na samych marynarzy - narasta fala odejść z Marynarki Wojennej.

Światowe media opisują deportację Ludmiły Kozłowskiej

Nie cichną echa deportacji Ludmiły Kozłowskiej, szefowej fundacji Otwarty Dialog. Polskie służby utrzymują, że istnieją wątpliwości co do tego, jak finansowana jest jej organizacja. Zagraniczne media opisują sprawę i cytują wypowiedzi Kozłowskiej i jej męża Bartosza Kramka, którzy twierdzą, że jej wydalenie to "kara" za antyrządowe działania Kramka.

Więcej o:
Komentarze (35)
KRS zmienia termin ws. SN, wydatki senatorów na podróże [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • 123456789sj

  Oceniono 16 razy 10

  Ale jak to wszystko później odkręcić? Więzienia i tak są przepełnione a oni będą chcieli warunków jakie gwarantuje im konstytucja, którą teraz mają w du..ie. Trzeba będzie poprosić prokuratora Piotrowicza aby szybko przywrócił karę śmierci - dla niego jest nieważne dla kogo pracuje - a udowodnił już, że jest potrafi błyskawicznie zmieniać prawo - jego powiesi się na koniec.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 36 razy 10

  Nagrania kelnera zdecydowały o przyszłym losie kraju. Co za ironia losu że nie żyje Jan Długosz.
  Dziwne i obrzydliwie smakujące ośmiorniczki spowodowały kryzys. Teraz władza wydaje 100 razy więcej pieniędzy ale nikogo to nie interesuje. Władza straciła wiarygodność na całym świecie. nikogo to nie interesuje. Co interesuje zwykłego pisowca?

 • jurek4491

  Oceniono 57 razy 9

  Ale zrobiło się gorąco w majtkach PiS dzieli ,przyspieszenie jak w wyścigach FORMUŁ 1 , bardzo boją się wyroku TS w Luksemburgu , REŻIM dostał sraczki .

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 8

  Hibernacja marynarki i zabalsamowany prezes. Jak zwykle jesteśmy w światowej czołówce!

 • asr1

  Oceniono 10 razy 6

  No cóż to będzie koronny dowód na usunięcie tego mazura dyscyplinarnie z zawodu i tu nie ma co się po odsunięciu gangsterki od władzy certolić noga d...brama on i reszta tych głęboko zdeprawowanych tzw sędziów oczywiście od wolfgangowej i jego należy zacząć !!!

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba wszyscy widzą, że w KRS najwięcej do powiedzenia ma były działacz partyjny słusznie minionej epoki, prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz. Przewodniczący KRS pytany o różne sprawy nie za bardzo wie co odpowiedzieć bo KRS-em kieruje Stanisław Piotrowicz. Wszyscy wiedzą jak szybko pracuje w komisji sejmowej i tak samo szybko pracuje w KRS. Przewodniczący KRS powiedział, że ci kandydaci do SN co nie zgłosili się na rozmowy przed komisją KRS (np. agent Muszyński, dubler w TK) będą mieć mniejsze szanse w wyborze do SN a pan Stanisław Piotrowicz powiedział że będą mieli takie same szanse. Może nawet chciał powiedzieć, że agent Muszyński już raz był przesłuchiwany przy wyborze do TK (wszyscy widzieli jak to wyglądało) więc teraz nie ma takiej potrzeby.

 • majo_rmajor

  Oceniono 3 razy 1

  Decyzja Mazura? Chyba tego na kaczych łapach. Gość szzykuje sobie miejsce na ławie oskarżonych.

 • justsaying

  Oceniono 3 razy 1

  Ze mam sie "przygladac progresowi"? A co to jest ze musze sie przygladac? Przeciez to nie zecz jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX