Bliscy współpracownicy Trumpa skazani za oszustwa; trzęsienie w Wenezueli [WIADOMOŚCI DNIA]

Były szef sztabu Trumpa i jego prawnik winni oszustw finansowych

Były szef sztabu wyborczego prezydenta Donalda Trumpa uznany za winnego oszustw finansowych. Paul Manafort odpowiada przed sądem m.in. za ukrywanie pieniędzy za granicą oraz malwersacje bankowo-podatkowe. Także Michael Cohen, były prawnik Donalda Trumpa, przyznał się do oszustw finansowych. Zawarł w tej sprawie ugodę z prokuraturą federalną. Jego zeznania obciążają prezydenta Stanów Zjednoczonych. To element śledztwa, które specjalny prokurator prowadzi w sprawie domniemanej rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory. Donald Trump wielokrotnie krytykował działania śledczego. Nazwał je "polowaniem na czarownice".

Prokuratura przesłucha "kolekcjonera warszawskich kamienic"

Wrocławska prokuratura przesłucha dziś handlarza roszczeń Marka M. To jedna z głównych postaci afery reprywatyzacyjnej w stolicy. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy CBA. Dziś ma usłyszeć zarzuty. Śledczy nie ujawnili dotąd ich treści. Według informacji przekazanych przez CBA, w wyniku niejasnych transakcji Marek M. przejął w stolicy mieszkanie oraz działkę o wartości wielu milionów złotych.

KRS przesłuchuje kandydatów do SN

Krajowa Rada Sądownictwa kontynuuje przesłuchania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Dziś trzeci, ostatni dzień przesłuchań. Do obsadzenia są 44 wakaty. W prowadzonym do końca lipca naborze zgłosiło się 215 chętnych, jednak 20 kandydatur zostało wycofanych. Najwięcej, bo stu chętnych, zgłosiło się do Izby Dyscyplinarnej, gdzie jest do obsadzenia 16 wakatów. Część środowisk prawniczych wzywała do bojkotu tego procesu ze względu na potencjalne łamanie konstytucji

Silne trzęsienie u wybrzeży Wenezueli

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Wenezuelę. Wstrząs o magnitudzie 7,3 odnotowano u północnych wybrzeży tego kraju, na głębokości 123 kilometrów. Nie ma informacji o poszkodowanych czy stratach materialnych. Początkowo ogłoszono ostrzeżenie o tsunami, ale wkrótce je odwołano. Epicentrum wstrząsu znajdowało się w pobliżu miasta Guiria, ale był on odczuwalny także w położonej blisko 700 kilometrów na zachód stolicy Wenezueli, Caracas, w sąsiedniej Kolumbii oraz na kilku wyspach Morza Karaibskiego.

Andrzej Duda w Nowej Zelandii

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę w Nowej Zelandii. Prezydent jest teraz w Auckland, dokąd przyleciał z Australii. Andrzej Duda pojechał do muzeum historii wojny w Auckland. W czasie krótkiej ceremonii Andrzej Duda złożył wieniec w miejscu poświęconym nowozelandzkim żołnierzom, którzy walczyli na frontach na całym świecie, przede wszystkim w czasie II wojny światowej.

Pogoda na środę: słonecznie i bezchmurnie

Zapowiada się słoneczna środa. Pogoda ma sprzyjać wyjściom na świeże powietrze - warto z niej skorzystać, ponieważ w piątek wakacyjna aura zniknie. Więcej tutaj >>>

Więcej o: