Dziś matura poprawkowa 2018. Rząd o budżecie [WIADOMOŚCI DNIA]

Rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na 2019 r.

Rada Ministrów zbiera się dziś na pierwszym posiedzeniu po wakacyjnej przerwie. Rząd PiS zajmie się wstępnym projektem ustawy budżetowej na 2019 rok. Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne rząd przyjął na posiedzeniu w czerwcu. Założono wówczas, że wzrost gospodarczy w 2019 roku ma wynieść 3,8 procent, średnioroczną inflację zapisano na poziomie 2,3 procent, a bezrobocie rejestrowane na koniec roku ma wynieść 5,6 procent.

Matury poprawkowe 2018

Dzisiaj i jutro odbywają się matury poprawkowe Przystąpić do nich może w całej Polsce nawet 36 tysięcy osób, które mają na koncie tylko jedną - pisemną bądź ustną - egzaminacyjną porażkę. W maju maturę zdawało przeszło 247 tysięcy absolwentów liceów i techników. Co piąty z nich nie poradził sobie z zadaniem. Najwięcej problemów było z matematyką. Blisko 14 tysięcy maturzystów ponowną szansę będzie miało dopiero w przyszłym roku, bo niepowodzeniem zakończyło podejście do więcej niż jednego egzaminu na maturze.

Setny dzień głodówki Sencowa

Dziś mija setny dzień głodówki Ołeha Sencowa. Ukraiński reżyser skazany w Rosji na 20 lat pozbawienia wolności domaga się zwolnienia wszystkich Ukraińców więzionych w Federacji Rosyjskiej z powodów politycznych. Stan zdrowia Ołeha Sencowa jest coraz gorszy - alarmują jego bliscy.

Nowe prawo dotyczące dopalaczy

W życie wchodzą nowelizacje ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii i o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nowe przepisy wprowadzają kary dla handlarzy i posiadaczy dopalaczy, podobnie jak w przypadku narkotyków. Posiadanie dopalaczy będzie karane grzywną lub więzieniem, a w przypadku znacznych ilości dopalaczy - sąd może skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności. Za handel tymi substancjami będzie groziła kara nawet 12 lat więzienia. W przypadku posiadania nieznacznej ilości dopalaczy na własny użytek sprawa może zostać umorzona.

Dalsze przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego

Krajowa Rada Sądownictwa dzisiaj będzie kontynuowała przesłuchania kandydatów na stanowiska do Sądu Najwyższego. W poniedziałek rozpoczęły się posiedzenia dwóch zespołów KRS, które wysłuchują kandydatów na stanowiska do Izby Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej.

Pogoda we wtorek: będzie ciepło, choć już nie tak upalnie, jak wcześniej

'Działanie w celu obejścia prawa'. Kancelaria Prezydenta reaguje na decyzję Sądu Najwyższego.

Więcej o:
Komentarze (3)
Rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na 2019 r. [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • yamxyz

  Oceniono 2 razy 0

  "Prezydent czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji..." - dowcip dnia!!! (filmik :):):))

 • 31.februarius

  Oceniono 1 raz -1

  Wtorek -

  Kon
  sTY
  tuc
  JA

 • tenare

  Oceniono 3 razy -1

  Ile trzeba mieć, żeby zdać maturę poprawkową?
  10% ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX