Ponad 300 utonięć od kwietnia. Szokujące dane Rządowego Centrum Bezpieczeństwa [WIADOMOŚCI DNIA]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o utonięciach

Tylko w niedzielę utonęło 7 osób, od kwietnia życie w ten sposób straciło 335 osób - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jednym z najgłośniejszych wydarzeń tego roku było utonięcie trójki dzieci w Darłówku. Urzędnicy apelują o zachowanie rozsądku nad wodą: pływanie na strzeżonym kąpielisku z obecnością ratownika, a także stosowanie się od zaleceń ratownika i respektowanie zakazu kąpieli.

ABW o sprawie Ludmiły Kozłowskiej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydała negatywną opinię dotyczącą wniosku Ludmiły Kozłowskiej o udzielenie zezwolenia na pobyt w Unii Europejskiej. Powodem mają być kwestie związane z finansowaniem działalności Fundacji Otwarty Dialog. Tydzień temu Kozłowska dostała nakaz opuszczenia UE. Działaczka podkreśla, że przez lata żaden urząd nie miał wątpliwości do finansowania fundacji.

Hiszpania. Napastnik na komisariacie w Cornelli

Hiszpańska policja zastrzeliła napastnika, który wtargnął na komisariat i zaatakował nożem funkcjonariuszy. Mężczyzna miał 29 lat i był obywatelem Algierii. Władze podały, że traktują ten incydent jak zamach terrorystyczny. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Cornella, na południe od Barcelony.

CBA: zatrzymania w związku ze sprawą Pawła Adamowicza

CBA zatrzymało dwie osoby, które miały skorumpować prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa ma związek z zakupem przez polityka trzech mieszkań na jednym z osiedli po niższej cenie. Paweł Adamowicz napisał w oświadczeniu, że nie przyjął od nikogo żadnej korzyści majątkowej, a nikt mu takiej korzyści nie oferował.

Pogoda na najbliższe dni

Synoptycy informują, że mimo drugiej połowy sierpnia i zbliżającego się końca lata, pogoda w najbliższych dniach nadal będzie bardzo ciepła. We wtorek temperatura ma wynosić w niektórych rejonach kraju ok. 26-27 stopni. Ochłodzenia możemy spodziewać się w weekend.

Więcej o: